Siatkarskie Ośrodki Szkolne

1067

sos


Oferta

W ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych prowadzonych jest 16 zajęć tygodniowo (a w ramach klasy sportowej 6 godzin zajęć indywidualnych). S.O.S. oprócz treningów daje możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, siatkarzami, trenerami i specjalistami z branży oraz wyjazdów na mecze Plus Ligi, Pucharu Polski czy uczestnictwo w ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata. Uczestnicy programu znajdują się pod stałą opieką lekarza sportowego i fizjoterapeuty, mają zapewnione darmowe obiady w szkole oraz stroje meczowe, treningowe, dresy i plecaki. Wychowankowie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych biorą udział w turniejach ligi wojewódzkiej oraz Turniejach Talentów S.O.S. oraz maja możliwość kontynuowania nauki w Szkole Ponadgimnazjalnej S.O.S. lub w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS.


O programie

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to wspólna inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To pionierskie i innowacyjne w skali kraju przedsięwzięcie ruszyło 1 września 2012 roku, w 127 szkołach w Polsce – 32 liceach i 95 gimnazjach, z udziałem 207 nauczycieli.

Do pracy przy projekcie powołani zostali koordynatorzy, którzy nadzorują program w poszczególnych województwach. Narzędziem wspomagającym pracę nauczycieli i koordynatorów jest system raportowania na platformie internetowej mlodziezowasiatkowka.pl. Dzięki któremu nauczyciel prowadzi zajęcia w ramach zunifikowanego programu szkolenia. Co najważniejsze, platforma ułatwia także wymianę doświadczeń związanych z wdrażaniem planów szkoleniowych S.O.S. między zaangażowanymi w projekt osobami.

W ramach platformy z planów i konspektów lekcji WF w zakresie siatkówki dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą korzystać wszyscy nauczyciele, trenerzy i rodzice. Dostępne są także materiały dydaktyczne, w tym książki autorstwa najlepszych trenerów polskich i zagranicznych.

Wysiłek jednej z trenerek kętrzyńskiej sekcji S.O.S został doceniony przez władze Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który wyróżnił ją statuetką „Gawełek 2015” w kategorii Nauczyciela Akademii S.O.S. za udział w akcjach, realizację zadań oraz doskonalenie. Nagrody te są podsumowaniem całego roku pracy a gala odbyła się 21 czerwca w Bełchatowie.

Kętrzyńskie szkoły tworzące Akademie S.O.S.:
Szkoła Podstawowa Nr 1
Kopernika 12
11-400 Kętrzyn

Szkoła Podstawowa Nr 3
Bydgoska 1
11-400 Kętrzyn

Szkoła Podstawowa Nr 4
Moniuszki 1
11-400 Kętrzyn

Zespół Szkół Nr 1
Kazimierza Wielkiego 12
11-400 Kętrzyn