Mateusz Woźniak ze srebrnym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Mateusz Woźniak na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. FOT. Archiwum klubu

Aż czterech zapaśników kętrzyńskiego klubu UKS Olimp uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Woźniak, który w kategorii 100 kg wywalczył srebrny medal. Impreza odbyła się w Drzonkowie kolo Zielonej Góry.
Znakomity występ zanotował Mateusz Woźniak podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie. Zawody rozegrano w stylu wolnym.
Awans do finału to duży sukces zawodnika, trenera i klubu. W finale walczył z Jakubem Antoszewskim z Zamościa, ale jak podkreślają wszyscy obserwatorzy Mateusz nie odpuszczał i walczył do końca. Jarosław Rusiecki, trener kętrzyńskich zapaśników podkreśla, że już samo znalezienie się w szesnastce najlepszych zawodników w Polsce to olbrzymi sukces jego podopiecznego.
– To, co zrobił w samym turnieju napawa dumą – mówi Jarosław Rusiecki.
Dzięki medalowi Mateusza UKS Olimp zajął w klasyfikacji klubów 16 miejsce, wyprzedzając wszystkie kluby z naszego regionu.
W OOM w Drzonkowie wzięli udział również trzej inni zawodnicy UKS Olimp Kętrzyn. Wszyscy w kategorii 58 kg. Jakub Biedrzycki zajął ostatecznie 8 miejsce, Paweł Mucha 14, a Jakub Furlepa 15. Jarosław Rusiecki jest dumny ze wszystkich i ich postawy na matach w Drzonkowie. Rusiecki podkreśla, że olimpiada to najważniejszy turniej dla kadetów. Aby na nim wystąpić trzeba było walczyć w Pucharze Polski i zdobywać punkty. Awans otrzymało jedynie 16 najlepszych zapaśników z całej Polski. Tym większy to sukces kętrzyńskich wolniaków, którzy stają się główną siłą w tym stylu na Warmii i Mazurach.

%d bloggers like this: