KADECI ZAKOŃCZYLI SEZON ZASADNICZY SIATKARSKIEJ LIGI WOJEWÓDZKIEJ

1473

Aż trzy spotkania w ciągu weekendu musieli rozegrać siatkarze MKS MOSiR Kętrzyn, by dokończyć rozgrywki ligi wojewódzkiej. W sobotę po epickich pojedynkach ulegli dwukrotnie Absolwentowi Olsztyn po tie-breakach. Dzisiaj nie sprostali AZS Olsztyn, przegrywając 1:3.

Przed sobotą do zakończenia rozgrywek fazy zasadniczej ligi wojewódzkiej kadetów pozostały tylko trzy spotkania. Wszystkie musieli rozegrać siatkarze MKS MOSiR. By myśleć o grze w finale mistrzostw województwa musieli wygrać w sobotę z Absolwentem. Najlepiej obie gry. Niestety, po pięciosetowych pojedynkach ulegli olsztynianom i to Absolwent zagra w barażach o finał. Kętrzynianom pozostanie walka o 7 miejsce w rozgrywkach. Mariola Piórkowska, opiekunka kadetów żałuje tego spotkania.

– Było naprawdę bardzo blisko – mówiła dzisiaj.

Zwłaszcza, że Absolwent przyjechał jak po swoje i zdziwił się bardzo postawą kętrzynian, którzy walczyli o każdą piłkę.

Dzisiaj w Hali Mistrzów kętrzynianie rozegrali ostatnie spotkania ze zdecydowanym faworytem całych rozgrywek, ekipą AZS UWM Olsztyn. W pierwszym secie kętrzynianie zaczęli grać od stanu 11:17 i wygrali tę partię 25:23. Niestety, pozostałe trzy sety wygrali rywale i mecz zakończył się rezultatem 1:3.

Mariola Piórkowska cieszy się z tego seta.

W całych rozgrywkach AZS stracił ich tylko siedem – mówi trenerka siatkarzy.

Do turniejów finałowych awansowali zwycięzcy grup: Chemik Olsztyn i AZS Olsztyn. W barażach o pozostałe dwa miejsca zagrają: Wiktoria Szczytno, SMS Ostróda, Salos Ostróda i Absolwent Olsztyn.