Dawid Tonojan najlepszy w czwartych zawodach cyklu Baltic Cup 2018

1260

W czwartych zawodach z cyklu Baltic Cup, rozgrywanych w 8 bil zwyciężył Dawid Tonojan. Tym zwycięstwem Dawid umocnił się na pierwszym miejscu klasyfikacji generalnej całego cyklu.

12 sierpnia w Bałtyckim Centrum Bilardowym został rozegrany czwarty turniej z cyklu GRAND PRIX WARMII I MAZUR – BALTIC CUP 2018. Tym razem graliśmy w odmianę 8-bil. 19 zawodników z 5 miast (Kętrzyn, Mrągowo, Giżycko, Węgorzewo, Ełk) stanęło do rywalizacji o tytuł najlepszego zawodnika Warmii i Mazur. Każdy uczestnik w zależności od posiadanych umiejętności został przydzielony do jednej z czterech grup.

I miejsce w turnieju i tym samym tytuł najlepszego zawodnika Warmii i Mazur w czwartych zawodach cyklu BALTIC CUP 2018 wywalczył Dawid TONOJAN (BCB MOSiR Kętrzyn) pokonując w finałowym pojedynku Krystiana KOSIKA (SKB Mrągowo) wynikiem 6:2. III miejsca zajęli Cezary CEMER (Ełk) oraz Igor ZIEWIEC (SKB Mrągowo). Zwycięzcy otrzymali puchary oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR Kętrzyn.

Zdaniem uczestników cykl BALTIC CUP jest strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony handicap’y, które umożliwiają rywalizację każdemu jak równy z równym, z drugiej strony turnieje rozgrywane cyklicznie kilka razy w roku w różne odmiany, z kolejnej zaś ranking który pozwala na walkę i osiągnięcie jak najwyższego miejsca na koniec sezonu. To wszystko sprawia, że wiele osób już teraz zapowiedziało udział w kolejnym turnieju, który odbędzie się w sierpniu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy oczywiście na kolejny V turniej GRAND PRIX WARMII I MAZUR – BALTIC CUP w 9-BIL, który odbędzie się już 9 września o godz. 10.00.

Łukasz Niemczyk