IV liga jeszcze nie wystartowała, a my znamy już pierwsze rozstrzygnięcia

1283

Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w rozgrywkach piłkarskiej IV ligi możemy już Państwu zdradzić pierwsze rozstrzygnięcia. 35.000 zł za pierwsze miejsce w systemie Pro Junior, wprowadzonym od tego roku w IV ligi z pewnością wywalczy Olimpia II Elbląg, drugie miejsce i 25.000 zł zgarnie zapewne Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Reszta zespołów będzie walczyła o najniższy stopień pudła i 20.000 zł nagrody.

W środę ruszają rozgrywki piłkarskiej IV ligi. W Elblągu Concordia zmierzy się z Motorem Lubawa. Pozostałe spotkania 1 kolejki w sobotę i niedzielę. Drużyny jeszcze szlifują formę, a skarbnicy dwóch z nich już planują budżet pod spodziewane nagrody za rozgrywki. Wszystko za sprawą systemu Pro Junior, który w tym roku będzie obowiązywał w IV lidze. Dzięki temu systemowi drużyny będą otrzymywały punkt za każdą minutę występu na IV-ligowym boisku młodzieżowca (21 lat) i dwa punkty za każdą minutę na boisku wychowanka klubu. Aby wygrać Pro Junior System trzeba zgromadzić najwyższą liczbę punktów, a do tego nie spaść z IV ligi. Dla rezerw Olimpii Elbląg wprowadzono jeszcze jedno ograniczenie: jeżeli wygrają Pro Junior System w II lidze, nie mogą wygrać go w IV lidze. A teraz podsumowanie. Wystarczy popatrzeć na składy zespołów IV ligi i być pewnym, że Pro Junior System w IV lidze wygra właśnie Olimpia Elbląg, która ma w składzie samych młodzieżowców i wychowanków klubu. Druga będzie z pewnością Drwęca, która w składzie ma 15 młodzieżowców, z czego aż 7 jest awizowanych do pierwszego składu. Pozostałe drużyny będą walczyły tylko o 3 miejsce.

Granica Kętrzyn ma w składzie 9 młodzieżowców, ale tylko trzech z nich to zawodnicy podstawowej „jedenastki”.

jz

Zdjęcie: Mateusz Papliński to od kilku sezonów podstawowy zawodnik Granicy Kętrzyn. Dzięki jego występom jako młodzieżowca (urodzony w 199 roku) kętrzynianie mają szanse na punkty w Pro Junior System. FOT. Jarosław ŻukowskiArchiwum