Dobry start małych siatkarek

1613

W sobotę 20 października 2018r. na 12 boiskach hali widowiskowo – sportowej w Nadarzynie odbył się Jesienny Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt. Wśród 44 drużyn z całej Polski udział wzięły również reprezentantki klubu MKS MOSiR Kętrzyn. Nasze zawodniczki dzielni walczyły pokonując koleżanki z bardziej uznanych klubów, min. LTS Legionovia, Solna Wieliczka czy JKS SMS Jastrzębie. Spośród 4 drużyn z naszego klubu, jedna awansowała do grupy finałowej zajmując ostatecznie 8 miejsce. Pozostałe drużyny zajęły miejsca 17, 30 i 32. Jak duży był to wysiłek mogą świadczyć cyfry:
12- na tylu boiskach odbywały się mecze,
13-16 – ilość meczy rozegranych przez każdą drużynę,
44 – ilość drużyn w turnieju,
686 – ilość meczy rozegranych przez wszystkie drużyny.
Udział w turnieju był dla naszych zawodniczek bardzo dobrą nauką przed zbliżającym się turniejem KINDER + Sport, a świetny ich występ daje nadzieję na wysokie lokaty w turnieju wojewódzkim.
Udział w turnieju wzięły: Julia Golińska, Daria Dymańska, Joanna Radawiec, Zofia Preweda, Julia Klepadło, Wiktoria Gagdzis, Marcelina Bałdyga, Aurelia Król, Amelia Towgin, Aleksandra Czepułkowska, Iga Fiodorowicz, Amelia Muczyńska, Lena Jasiecka – wszystkie zawodniczki są uczennicami klas sportowych w SP4.
Trenerami grupy są: Wioletta Sosnowska i Agnieszka Preweda