Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej z udziałem kętrzynianek

285

W Druskiennikach na Litwie w terminie od 9 do 11 listopada odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – rocznik 2007 i młodsze. Po raz pierwszy organizatorzy zorganizowali turniej w tej formie dla dziewcząt, w poprzednich latach rywalizowali chłopcy.

W turnieju obok licznej ekipy MKS MOSiR Kętrzyn udział wzięły drużyny z Grodna, Kaliningradu, Sejn oraz gospodarze. Dziewczęta rywalizowały w czterech grupach, grając długie mecze z zawodniczkami z zagranicy. W sobotę po zakończonych grach kętrzynianki skorzystały z basenów Aqua Parku w Druskiennikach. Na zakończenie turnieju w niedzielę po grach finałowych organizator zaskoczył wszystkich oznajmujące, że zwycięzcami turnieju są wszystkie uczestniczki i wszystkie dziewczynki otrzymują złote medale. Radość wszystkich uczestników była ogromna. Nasza drużyna przed wyjazdem do domu postanowiła przejechać się jeszcze kolejką linową na Snow Arenę. Przez te trzy dni nauczyliśmy się wiele, zobaczyliśmy inny kraj, zwyczaje, kulturę, mieliśmy okazję spróbować lokalną kuchnię oraz zawarliśmy nowe znajomości, które pozostaną w naszej pamięci.

Dla trenerów był to przede wszystkim kolejny turniej na którym mogliśmy sprawdzić nasze zawodniczki podczas gry przed najważniejszym dla nas cyklem rozgrywek  KINDER+ SPORT. Pierwszy z turniejów odbędzie się 8 grudnia na obu halach naszego miasta. 24 listopada w Kętrzynie rozegramy ostatni już z turniejów przygotowawczych do Kinderów. Na oba turnieje serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kibicowania naszym młodym siatkarkom.

W turnieju udział wzięły: Julia Golińska, Aurelia Król, Marcelina Bałdyga, Iga Fiodorowicz, Julia Klepadło, Olga Mazurek, Wiktoria Zapałowska, Kamila Kubicka, Natasza Tarnowska, Amelia Wilczyńska, Zuzanna Użyczyn, Ula Szajkowska, Marysia Kaliszewska, Alissa Kashynceva, Amelia Towgin, Aleksandra  Czepułkowska, Nikola Barszcz, Wiktoria Gagdzis, Dorota Mikołajczyk, Amelia Florczak, Joanna  Radawiec, Hanna Waszkiewicz, Daria Dymańska i  Zosia Preweda.

Trenerami dziewcząt są: Wioletta Sosnowska i Agnieszka Preweda.

 

Wioletta Sosnowska