Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą” po raz pierwszy w Kętrzynie

873

13 stycznia 2019 r. już po raz 13 w Polsce, a po raz pierwszy w Kętrzynie odbył się bieg  z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Jego organizatorem był kętrzyński Sztab WOŚP, a wzięło w nim udział ponad 140 uczestników.

W kętrzyńskim biegu na dystansach 5 i 1 km wzięło udział ponad 140 uczestników,  a jego organizatorów wspierały nie tylko rodzime wolontariuszki ale również wolontariuszki z Ukrainy. Nie wynik jednak był istotny bo ważne było samo  uczestnictwo. Każdy z obecnych  miał też szansę wrzucenia do wystawionej puszki  dobrowolnego datku.

Uczestników biegu, po jego ukończeniu,  otrzymywał  dyplom oraz okolicznościowy medal, który osobiście zawieszał na szyi każdego uczestnika Maciej Wróbel – Zastępca  Burmistrza Miasta Kętrzyn .

– Wszystkie datki włożone do specjalnej puszki będą przeznaczone dla matek cierpiących na cukrzycę.  Będą one przekazane na specjalne konto. My natomiast będziemy zabiegać żeby w jakimś stopniu pomoc dla osób jej potrzebujących wróciła do Kętrzyna  – mówi Janusz Mazurkiewicz z kętrzyńskiego Sztabu WOŚP.

Hasło przewodnie biegu „Policz się z cukrzycą” wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP – Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację – „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, w celu umieszczania na opakowaniach produktów żywnościowych ważnych informacji dla diabetyków.