Kętrzyńska Liga Futsalu. Drużyna Chorzela Team umocniła się na pozycji lidera

1472

Wczoraj (27.02. 2019r.) odbyła się IX kolejka Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. Zmierzyły się w niej zespoły: MKS MOSiR – Betrayer, los Amatores- Krizzo i Chorzela Team – Zalani. Była to przedostatnia kolejka rundy rewanżowej. Ostatnia odbędzie się za tydzień  (3 lutego – początek o godz. 14.00) na hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 a.

We wczorajszych, chwilami bardzo emocjonujących  spotkaniach, padło  aż 29 bramek. Jak zwykle wiele sympatii  kibiców zyskała damska drużyna MKS MOSiR, która tym razem wzmocniona przez Romana Kojtka  uległa drużynie Betrayer 3:8, a 3 strzelone gole były autorstwem właśnie męskiej części  drużyny (Roman Kojtek – 2, Andrzej Kłosowski – 1).

W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny Los Amatores i Krizzo. Już w pierwszej połowie meczu zespół Krizzo  uzyskał znaczącą przewagę  prowadząc z Los Amatores 4:0.  Po przerwie pozostało więc tylko bronić bezpiecznego wyniku. Ostatecznie końcowy wynik brzmiał 6:1 dla drużyny Krizzo, a autorem największej ilości strzelnych bramek był Mariusz Świacki (3 zdobyte bramki)..

Bardzo dużo emocji  przyniósł piłkarzom i kibicom pojedynek pomiędzy zespołami  Chorzela Team i Zalani. Niemal do ostatniej minuty ważył się wynik tego meczu. Po pierwszej połowie Chorzela prowadził 3:1, w drugiej natomiast coraz częściej dochodziła do głosu  drużyna Zalanych i dążąc przynajmniej do remisu strzeliła w tej części meczu aż 4 bramki. W tym samym czasie drużyna Chorzeli odpowiedziała tylko  3 golami. Końcowy wynik meczu to 6:5 dla drużyny Chorzela Team. Największą ilość goli bo aż 4 zdobył Michał Wołowik.

Tym samym drużyna Chorzela Team umocniła się na pozycji lidera klasyfikacji i po 9 kolejkach ligowych ma na swoim koncie 22 zdobyte punkty. Na drugim miejscu z 19 punktami  drużyna Krizzo, a na trzecim z 18 punktami drużyna Zalani . Tyleż samo punktów ma czwarty zespół w tabeli – drużyna Betrayer  ale z gorszym niż Zalani bilansem zdobytych bramek.