Młodzi piłkarze ręczni MKS MOSiR brązowymi medalistami mistrzostw wojewódzkich

399

12Zdobyciem brązowego medalu przez zespół MKS MOSiR w  mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego w piłce ręcznej  chłopców (rocznik 2006 i młodsze)  zakończył się  sobotni finał turnieju w Bartoszycach.

W turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły województwa, które awansowały po rozegraniu 8 turniejów eliminacyjnych. Były to MDK Pasja Bartoszyce, MOSiR Kętrzyn, Truso Elbląg oraz Czarni Olecko.

Zespół MKS MOSiR

W półfinałach MDK Pasja Bartoszyce pokonało 14:11 (7:5) drużynę MOSiR  z Kętrzyna, zaś elblążanie wysoko ulegli Czarnym Olecko 9:16 (4:7).  Tym samym walka o trzecie miejsce przypadła zespołom z Kętrzyna i Elbląga. Elblążanie (Truso Elbląg)  musieli jednak uznać wyższość  piłkarzy ręcznych z Kętrzyna, z którymi w meczu o brązowy medal  przegrali aż 9:24 (4:13).

„ Z Bartoszycami szło nam dosyć ciężko. Praktycznie do połowy prowadziliśmy z nieiwlką przewgą bramkową. Trener  wziął wówczas czas , aby wytłumaczyć nam co zrobić i jak  dorzucić jeszcze ze 2 bramki i  aby do końca pierwszej połowy uzyskać  wyraźną przewagę.  Niestety,  rywale zaskoczyli nas i odrzucili nam jedną bramkę kiedy  zawodnicy w ataku zrobili prosty błąd. To spowodowało, że chłopaki z Bartoszyc szybko wznowili grę i dorzucili nam kolejną bramkę z kontry . Po pierwszej połowie zeszliśmy z boiska  przegrywając dwiema bramkami . Druga połowa meczu była bardzo emocjonująca. W pewnym momencie udało nam się  zmniejszyć porażkę do jednej bramki. Niestety,  po chwili rywale odskoczyli i tak wygrali mecz 14 :11.

W związku z przegranym meczem z Bartoszycami  czekał nas mecz o 3 miejsce z Elblągiem. Zaczęliśmy go świetnie. Graliśmy bardzo dobrze zarówno w obronie jak i w ataku. Naszym rywalom z Elbląga nie daliśmy żadnych szans, a wynik po pierwszej połowie brzmiał 13:4. W drugiej połowie meczu zagraliśmy również koncertowo, a mecz zakończył się naszym zwycięstwem 24:9„ – relacjonuje przebieg turnieju jeden z jego uczestników.

Pechowa porażka z Bartoszycami  i zwycięstwo na drużyną z Elbląga spowodowały, że chłopcy z MKS MOSiR zajęli w turnieju trzecie miejsce. Mimo to należą im się słowa uznania, a za trzecie miejsce również ogromne gratulacje.

W turnieju w Bartoszycach zespół MKS MOSiR wystąpił w składzie: – Deryło Maciej, Jastrząb Dominik, Kajat Hubert, Lewczyk Paweł, Ptak Igor, Reut Robert, Samotycha Maciej, Sieradzki Karol, Wołodko Krzysztof, Zemła Maciej, Żyszkiewicz Łukasz, Kiełczykowski Kornel, Tumkiewicz Łukasz. Trener Cezary Tyszka

fj