Za tydzień finał rozgrywek Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. X kolejka ustaliła zwycięzców

1453

Zakończyły się rozgrywki Kętrzyńskiej Ligi  Futsalu.  Dzisiaj na hali MOSiR odbyła się X jej kolejka, która ustawiła ostateczną kolejność drużyn w lidze. Przed drużynami ostatni w tej serii sprawdzian. Za tydzień odbędą się mecze o pierwsze miejsce. Wezmą w nich udział cztery najlepsze po dziesięciu kolejkach  drużyny. Będą to drużyny: Chorzela Team, Krizzo, Zalani oraz Betrayer.

W dzisiejszej, X kolejce rozgrywek zmierzyły się drużyny : Betrayer  i Chorzela Team,  MKS MOSiR – Los Amatores oraz Krizzo – Zalani.

W pierwszym,  bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu padł remis 6:6.  Najlepszymi strzelcami  okazali się  Piotr Opala ( Chorzela Team- 4 zdobyte bramki ) i Łukasz Żółtowski (Betrayer – 3 zdobyte bramki). Tym samym zespół Chorzela Team   z dorobkiem 23 punktów zakończył rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu.

Jak zwykle, sporo emocji przyniósł widzom mecz dziewczęcej drużyny MKS MOSiR z drużyną  Los Amatores. Niestety, ten mecz dziewczyny z MOSIR  przegrały 8:4. Wbrew pozorom, wcale nie był to łatwy mecz dla zwycięzców – drużyny Los Amatores. Świadczy o tym chociażby wynik. Mino przewagi fizycznej męskiego zespołu Los Amatores, dziewczyny nie pozostawały dłużne i zakończyły spotkanie najmniejszą przegraną  w dotychczasowych rozgrywkach. Brawo dziewczyny.

Bardzo  ciekawie prezentowały się także drużyny Krizzo i Zalani w trzecim tego dnia, bardzo wyrównanym  spotkaniu.  Najwięcej pracy mieli w tym meczu obaj bramkarze, którzy często popisywali się pięknymi interwencjami. Ostateczny wynik spotkania to 3:2 dla drużyny Zalani.

Ostatecznie po dziesięciu kolejkach rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu zakończyła drużyna Chorzela Team (23 punkty) przed drużyną Zalani (21 punktów), drużyną Betrayer (19 punktów) i drużyną Krizzo (również 19 zdobytych punktów).

Tym samym za tydzień te właśnie zespoły zmierzą się w finale rozgrywek. Zgodnie z zasadami drużyna Chorzela Team zmierzy się z czwartą drużyną ligi Krizzo, a druga drużyna Zalani z drużyną Betrayer. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają o pierwsze miejsce, a pokonani o trzecie.