Drużyna 4Fun z Węgorzewa zwycięzcą pierwszej kolejki Amatorskiego Turnieju „Czterech Hal”

399

Dzisiaj w hali MOSiR odbyła się pierwsza z czterech kolejek Turnieju „Czterech Hal”.  W turnieju w Kętrzynie wzięło udział osiem drużyn: BLAUGRANA Giżycko, MAJOR Team, Los Amatores, KRIZZO,  4 Fun Węgorzewo, HUSARIA Korsze, Błękitni Łankiejmy i Perełki Węgorzewo.

Kętrzyński turniej był pierwszym z planowanych czterech w ramach Turnieju „Czterech Hal”. Będzie , on  rozgrywany (poza Kętrzynem) również w Korszach, Węgorzewie i Barcianach. Gospodarzem tegorocznych finałowych rozgrywek będzie Węgorzewo.

Podczas turnieju w Kętrzynie rozegrano łącznie 16 spotkań (każdy z meczów trwał 16 minut), w których padło 49 bramek. Rozgrywki prowadzono w dwóch grupach, a pierwsze dwa zespoły z każdej grupy zagrały mecze o I-IV miejsce. Z grupy pierwszej, w której były zespoły  BLAUGRANA Giżycko, MAJOR Team, Los Amatores i KRIZZO do rozgrywek półfinałowych zakwalifikowały się zespoły BLAUGRANA Giżycko i MAJOR Team. Z drugiej grupy do rozgrywek półfinałowych awansowały zespoły HUSARII Korsze i 4 Fun Węgorzewo. Zgodnie z regulaminem o pierwsze miejsce zagrały drużyny,  które wygrały swoje spotkania półfinałowe. I tak drużyna 4Fun Węgorzewo po rzutach karnych (w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0. Nie przyniosła również rozstrzygnięcia dogrywka) mecz zakończyła zwycięstwem pokonując drużynę BLAUGRANA Giżycko 3:2. W drugim meczu pomiędzy drużynami  MAJOR Team i HUSARIA Korsze padł wynik 1:0. W meczu o miejsca III-IV spotkały się przegrani  w półfinale.  Trzecie miejsce zajęła drużyna BLAUGRANA Giżycko, która pokonała 3:0 drużynę HUSARIA Korsze. Natomiast w bardzo emocjonującym meczu o zwycięstwo w turnieju w Kętrzynie zagrały drużyny 4Fun Węgorzewo i MAJOR Team. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny 4Fun Węgorzewo 1:0. Tym samym drużyna z Węgorzewa  została zwycięzcą turnieju w Kętrzynie.

Zwycięzca kętrzyńskiej kolejki Turnieju “Czterech Hal” – drużyna 4 Fun Węgorzewo

Kolejne rozgrywki w ramach Turnieju „Czterech Hal” odbędą się w: Korszach (23 marca), Barcianach (30 marca), Węgorzewie (13 kwietnia)

****

Idea  zorganizowania Turnieju „Czterech Hal” zrodziła się w 2018 roku podczas Turnieju Czterech Skoczni, a jej pomysłodawcom był Mieczysław Kowalewski. Pomysł podchwycił MOSiR Kętrzyn i od dwóch lat Turniej ciszący się dużym zainteresowaniem  wszedł na stałe do kalendarza halowych rozgrywek sportowych. Co ważne, turniej jest typowo dla amatorów. Oznacza to, że nie mogą w nim brać udziału zawodnicy trenujący na co dzień piłkę nożną w klubach.