Poseł Paweł Papke i z-ca burmistrza Maciej Wróbel zapraszają do wspólnego kibicowania

1958

W dniach 10-14 kwietnia w Kętrzynie odbędą się finały Mistrzostw Polski w Siatkówce Juniorek. Do Kętrzyna przyjedzie osiem najlepszych drużyn juniorskich dziewcząt  w Polsce. A to oznacza, że wysoki  poziom sportowy będzie zagwarantowany.

Poseł Paweł Papke i zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn Maciej Wróbel

Dzisiaj na krótkim briefingu prasowym poświęconym temu właśnie wydarzeniu swoje oceny i opinie przekazał znany w Polsce były siatkarz reprezentacji a obecnie poseł Paweł Papke. Towarzyszył  mu zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn Maciej Wróbel

– Mistrzostwa Polski w Siatkówce Juniorek, to fantastyczne wydarzenie na Mazurach, w tym i znakomita promocja Kętrzyna. Przypomnę tylko, że w ubiegłym roku na  Mistrzostwach Europy nasza kadra juniorek zdobyła brązowy medal. To oznacza, że finał w Kętrzynie gwarantować będzie bardzo wysoki poziom sportowy.

Na boisku w Hali MOSiR spotkają się zawodniczki z Bydgoszczy, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi, Dąbrowy Górniczej, Piły, Legionowa, Jarosławia i Poznania.  Podczas zmagań w Kętrzynie grę siatkarek  będą również obserwować  trenerzy polskiej kadry juniorek Waldemar Kawka i Jacek  Nawrocki.

– Już dziś możemy Państwa zapewnić, że będzie to wyjątkowe widowisko. Sportowe zmagania młodych siatkarek będzie można oglądać na żywo, jak również w Internecie w czasie transmisji online. Serdecznie  więc zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki do wspólnego kibicowania  – zachęcają Paweł Papke jak i Maciej Wrobel.

Wydaje się jednak, że specjalna zachęta nie będzie potrzebna dla dziewcząt z kętrzyńskiej „czwórki”, które – jak twierdzi trenerka kętrzyńskich dziewcząt Judyta Radziwon – już z niecierpliwością czekają na ten moment. Nasze młode adeptki sztuki siatkarskiej chcą być wśród najlepszych, a przyjazd najlepszych w Polsce juniorek jeszcze dodatkowo je mobilizuje do wytężonej pracy.

Rok 2019 dla Warmii i mazur będzie szczególnym. Odbywać się  będą tu aż cztery finały Mistrzostw Polski w siatkówce: juniorki – Kętrzyn,  kadeci – Szczytno,  kadetki – Olecko i młodziczki – Giżycko .

fj