Prowadzenie treningów z taką młodzieżą to przyjemność

1744

W Kętrzynie przebywała grupa siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Celem tej wizyty było przeprowadzenie pierwszego treningu z  uczennicami klas sportowych SP nr 4 uprawiającymi grę w piłkę siatkową.

Przyjazd siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był pierwszym elementem współpracy miasta z klubem, którą  zapoczątkował 8 marca mecz Indykpolu AZS Olsztyn z ONICO Warszawa, gdzie miasto Kętrzyn było partnerem widowiska.

W Hali Mistrzów przybyłych siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn –  Pawła Woickiego, Jana Hadravę, Mateusza Kanczoka oraz trenera Michała Mieszko Gogola  – osobiście powitał Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka wraz z zastępcą Maciejem Wróblem.

W treningu, który obserwowali nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły ale również mieszkańcy, wzięło udział w dwóch turach 50 dziewczyn z klas IV-VII (nie tylko ze SP nr 4), które z niecierpliwością oczekiwały na gości, a w czasie treningu wykazały się ogromnym zaangażowaniem.

Nic zatem dziwnego, że bardzo wysoką ocenę dotyczącą już posiadanych umiejętności  wystawił młodym kętrzyńskim siatkarkom Paweł Woicki – kapitan drużyny Indykpolu AZS Olsztyn:

– Umiejętności tych młodych siatkarek  biorących udział w dzisiejszym treningu oceniam bardzo wysoko. Jak zauważyłem są już – jak na ich wiek – bardzo dobrze wyszkolone technicznie, a  najważniejsze widać było, że chcą dużo pracować i doskonalić swoje umiejętności – ocenił Paweł Woicki dodając jednocześnie, że zapewne  do Kętrzyna siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn  będą zaglądać częściej, bo prowadzenie treningów z taką młodzieżą to sama przyjemność.

Taka ocena umiejętności dziewczyn cieszy nie tylko same siatkarki ale również ich trenerki Agnieszkę Prewedę, Wioletę Sosnowską i Judytę Radziwon.

– Bardzo mnie cieszy tak wysoka ocena. Zapewne dziewczyny jeszcze bardziej uwierzą w swoje możliwości  i jeszcze bardziej będą się angażować  aby zdobywać kolejne sukcesy – powiedziała Agnieszka Preweda, dodając przy tym, że przed trzema zespołami siatkarek z „Czwórki” stoją ważne wyzwania bowiem mają szansę zagrać w finale mistrzostw województwa.