Reprezentacja PCE w Kętrzynie nie dała żadnych szans rywalom 5 marca 2019

1849

Dzisiaj na hali MOSiR odbył się finał Rejonu II w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkolnych Związków Sportowych „Licealiada”. Kętrzyński zespół reprezentujący Powiatowe Centrum Edukacyjne nie dając żadnych szans rywalom awansował do półfinału wojewódzkiego w pierwszego miejsca.

W Kętrzynie rywalizowały zespoły reprezentujące: Powiatowe  Centrum Edukacyjne  w Kętrzynie, Zespół Szkół Zawodowych  CKU w Ornecie, Zespół Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim i Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Do półfinału wojewódzkiego awansowały dwa najlepsze zespoły, a były nimi: zespół  PCE w Kętrzynie i  ZSZ w Lidzbarku Warmińskim.

Kętrzynianie wszystkie spotkania z przeciwnikami zakończyli zwycięsko. W pierwszym meczu pokonali drużynę Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu 2:1. Kolejnym rywalem była drużyna Zespołu Szkół Zawodowych  CKU w Ornecie, którą pokonali  5:1. O pierwszym miejscu w finale Rejonu II zadecydował mecz z drużyną ZSZ w Lidzbarku Warmińskim, która również  w dwóch meczach pokonała drużynę  Zespołu Szkół Zawodowych  CKU w Ornecie 2:1 i takim samym stosunkiem bramek drużynę ZS im. Macieja Rataja w Reszlu. O zajęciu pierwszego miejsca w kętrzyńskim finale rejonowym zdecydował bezpośredni mecz drużyny PCE i ZSZ w Lidzbarku Warmińskim. Mimo, że wynik tego meczu nie przekreślał szans awansu do półfinału wojewódzkiego, to obie drużyny starały się pokazać z jak najlepszej strony. Po pierwszej połowie spotkania  wynik brzmiał 1:1. W drugiej jednak piłkarze PCE zdominowali rywali, których pokonali aż 6:1.

Tym samym oba zespoły awansowały do  dalszych rozgrywek w półfinale wojewódzkim.