Weekend po znakiem gry w bilard. Dwusetny Pol Tour Kętrzynie i Mrągowie

1663

109 zawodników bierze udział w trwającym jeszcze Jubileuszowym 200. turnieju Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour, który odbywa się w dniach 23-24 marca równolegle w Kętrzynie i Mrągowie. Do dyspozycji bilardziści mają 14 stołów. Po zamknięciu listy startowej zostali oni podzieleni na dwie grupy i równolegle toczą pojedynki w  Kętrzynie i Mrągowie.

Krzysztof Niemiec, Marcin Krzemiński i Ryszard Niedziółka podczas oficjalnego otwarcia turnieju

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Burmistrz Miasta Ryszard Henryk Niedziółka, Wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych Marcin Krzemiński oraz Dyrektor Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie Krzysztof Niemiec.

Bilardziści – uczestnicy turnieju

Jubileuszowy turniej był znakomitą okazją do podsumowań, a uczynił to w dniu otwarcia turnieju w Kętrzynie Marcin Krzemiński – Wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych.

– Przez te wszystkie turnieje (200 – red.) przewinęło się 17 200 zawodników zdobywając doświadczenie, puchary, medale i laury. 460 dni, to tylko dni turniejowe (…) W całej historii rozgrywek gościło nas 46 miast, w tym siedmiokrotnie Kętrzyn. Mam nadzieję, że do Kętrzyna jeszcze wrócimy – podkreślił  Marcin Krzemiński dodając, jak ważne miejsce na mapie rozgrywek bilardowych zajmuje Kętrzyn i jakie osiągnięcia w tej dyscyplinie odnosili i odnoszą kętrzyńscy bilardziści.

Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka zgodnie z tradycją rozpoczął Jubileuszowy 200. turniej Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa Pol Tour

Bałtyckie Centrum Bilardowe to od lat ważny punkt na bilardowej mapie Polski, a ‍200 – setny turniej Grand Prix Polski w Bilard ma typowy charakter międzynarodowy. Oprócz bilardzistów z całej Polski uczestniczą w nim także Litwini i Białorusini.

Wyniki turnieju można na bieżąco śledzić na stronie internetowej Polskiego Związku Bilardowego.

fj