Sesja popołudniowa czyli walka o udział w jutrzejszych finałach

1628

Sesja popołudniowa dzisiejszych rozgrywek zapewne przyniosła ze sobą wiele emocji, a to to względu na stawkę. Zwycięzcy zagrają w jutrzejszych finałach o tytuł Mistrza Polski Juniorek w Piłce Siatkowej, przegrani o trzecie miejsce. Stąd też we wszystkich ekipach pełna mobilizacja.
Jako pierwsze wyszły na parkiet zespoły KS Pałac Bydgoszcz i LTS Legionovia Legionowo. Nie zawiedli też kibice piłki siatkowej, którzy z głośnym dopingiem i w świetnych humorach zaczęli wypełnić halę MOSIR.
LTS Legionovia Legionowo – KS Pałac Bydgoszcz – 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)
To właśnie te dwa zespoły rozpoczęły dzisiejsze rozgrywki w sesji popołudniowej. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 16.00. Od pierwszych chwil wiadomym było, że żadna z ekip nie zamierza się poddawać. Już na początku tego seta bardziej zmotywowane siatkarki z Legionowa uzyskują przewagę. Kiedy doprowadzają do stanu 17:10 straty zaczynają odrabiać bydgoszczanki. Niestety, nie udaje im się doprowadzić do remisu i decydujących zagrywek. Przegrywają seta 22:25. Drugi set to już zdecydowana dominacja siatkarek z Legionowa. Siatkarki z Bydgoszczy zaczynają popełniać coraz więcej błędów przy zagrywkach i odbiorze piłek. Set kończy się wygraną zespołu Legionovii 25:16. Trzeci set udanie rozpoczynają siatkarki Pałcu Bydgoszcz. Kiedy uzyskują czteropunktową przewagę 8:4 do gry wracają siatkarki z Legionowa. Szybko doprowadzają do stanu 14:14 i gra zaczyna się na zasadzie „punkt za punkt”. Trwa to do stanu 22:22. W końcówce seta trzy udane zagrania siatkarek z Legionowa kończą się wynikiem 25:23.
Najlepszą siatkarką meczu zostaje Julia Orzoł.
Po wygranej z bydgoszczankami siatkarki LTS Legionovia Legionowo zagrają jutro ze zwycięzcą meczu SPS Volley Piła – MKS Dąbrowa Górnicza. Natomiast siatkarki KS Pałac Bydgoszcz zagrają o trzecie miejsce z przegranymi tegoż meczu.