To była prawdziwa wisienka na torcie

1705

Ostatni w dniu dzisiejszym mecz siatkarski juniorek LTS LEGIONOVIA Legionowo i ENEA ENERGETYK Poznań mógł zaspokoić oczekiwania wielu kibiców, którzy wypełnili wszystkie miejsca na trybunach kętrzyńskiej hali MOSiR.

Doping kibiców i udane zagrania siatkarek obu zespołów wprowadziły prawdziwe emocje. Już pierwszy set pokazał, że trudno będzie przewidzieć końcowy wynik. Obie drużyny pokazały, że stać je na wiele nietuzinkowych zagrań – serów, odbiorów, bloków i wybraniania wydawałoby się nie do obrony piłek. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem siatkarek z Poznania 25:18. W drugim już nie poszło im tak łatwo. Siatkarki z Legionowa zmobilizowały się i wygrały go aż 25:13.
Początek trzeciego seta, to dosłownie gra punkt za punkt. Jednak w miarę upływu czasu poznanianki zaczęły popełniać coraz więcej błędów, co umiejętnie wykorzystywały siatkarki z Legionowa i w pewnym momencie osiągnęły kilkupunktową przewagę. Nie oddały już jej rywalkom do końca seta wygrywając go 25:19.
Decydującym okazał się set czwarty, który zdecydowanie wygrały siatkarki LEGIONOVI 25:17, a mecz zakończył się wygraną siatkarek z LEGIONOVI 3:1.
Za najlepszą siatkarkę uznano Agatę Plagę z LTS LEGIONOVIA. Kibice zespołu przygotowali również niespodziankę dla jednej z siatkarek, która obchodziła dzisiaj swoje 19-te urodziny, a była nią wiązanka kwiatów.