,,CZWÓRKA ‘’ WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W MINI SIATKÓWCE DZIEWCZĄT

1466

22 maja 2019 r. w ,,Hali Mistrzów ‘’ przy SP nr 4 w Kętrzynie odbył się Finał Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce – Dwójki Dziewcząt Igrzysk Dzieci. Siatkarki „czwórki” nie zawiodły zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzowski.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów rozpoczęło się od prezentacji drużyn. Naszych gości powitał Burmistrz Miasta Kętrzyn Pan Ryszard Niedziółka oraz Pani Dyrektor SP nr 4 Mariola Matyjasek. W zawodach udział wzięło 6 najlepszych szkół z naszego województwa. W gronie najlepszych znalazła się kętrzyńska ,,Czwórka”. Turniej rozgrywany był systemem grupowym. W pierwszych pojedynkach nasze uczennice spotkały się z rywalkami z Bartoszyc i Wydmin. Po uzyskaniu pierwszego miejsca walczyły z dziewczętami z Lechowa, aby w końcu spotkać się ze szkołą z Giżycka. W meczu finałowym po zaciętej trzy setowej walce uległy swoim rywalkom zajmując ostatecznie drugie miejsce w mistrzostwach.

 Uczestniczki mistrzostw

Drużynę do zawodów przygotowywała Pani Agnieszka Preweda i Wioletta Sosnowska Nasza srebrna drużyna tym sposobem zakończyła całoroczny cykl imprez sportowych. Dziewczęta zasłużyły na wielkie gratulacje i podziękowania za ciężką pracę. Turniej odbył się w bardzo miłej atmosferze i w duchu fair play.

Skład naszej reprezentacji: Daria Dymańska, Julia Klepadło, Zofia Preweda, Julia Golińska, Marcelina Bałdyga, Wiktoria Gagdzis.

WYNIKI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA:

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 4 Giżycko

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 4 Kętrzyn

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa Lechowo

IV MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 7 Bartoszyce

V MIEJSCE – Szkoła Podstawowa Wydminy

VI miejsce –Szkoła Podstawowa nr 3 Ostróda

Wicemistrzynie województwa