Piłkarskie rozgrywki. Drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo

1489

Zawodnicy Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Kętrzynie kontra funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, rozegrali emocjonujący mecz piłki nożnej. Na czele drużyny samorządu stanęli Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka i Starosta kętrzyński Michał Kochanowski. Kapitanem drużyny w imieniu Komendanta W-MOSG był naczelnik Wydziału Koordynacji Działań ppłk SG Sławomir Stankiewicz.

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kazimierza Wielkiego, obie drużyny zaciekle walczyły o zwycięstwo. Doping młodzieży i atmosfera rywalizacji spowodowały, że nikt nie mógł oderwać wzroku od podawanej piłki. Po zaciętej rywalizacji funkcjonariusze z W-MOSG zwyciężyli z wynikiem 5:1. Wygranym puchar i nagrody wręczyli: zastępcy Komendanta W-MOSG płk SG Zbigniew Klimczyk i płk SG Iwona Łatunowicz oraz Burmistrz Miasta Kętrzyn i Starosta Powiatu Kętrzyńskiego.

W przerwie meczu na trybunach znaleźli się niezadowoleni kibice. Musiała interweniować Straż Graniczna. Jedna z agresywnych osób wdarła się na boisko, wówczas do akcji wkroczył przewodnik z psem służbowym z PSG w Barcianach. Po chwili kolejny kibic wbiegł na murawę. Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań za pomocą siatki obezwładnili niezadowolonego z meczu kibica. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. Na szczęście to był tylko pokaz dynamicznych działań funkcjonariuszy z W-MOSG w przerwie meczu.

W trakcie spotkania młodzież mogła również sprawdzić się na strzelnicy pneumatycznej. Dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje na co dzień Straż Graniczna, czy zapytać o procedurę naboru do formacji. Nie zabrakło też uczestników przy stoisku pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki wsparciu NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie, zawodnicy i kibice mogli posilić się wojskową grochówką.

Wszystkim kibicom dziękujemy, a zawodnikom gratulujemy!

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz/ Foto: archiwum W-MOSG