WSPANIAŁA WŁOSKA PRZYGODA MŁODYCH SIATKAREK

1346

Zawodniczki MKS MOSiR Kętrzyn w dniach 15-22.04.2019 miały okazję uczestniczyć w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej. Dziewczęta z rocznika 2009-2007 brały udział w turnieju ,,Anderlini Spring Cup” w Modenie, a zawodniczki z rocznika 2006-2005 w turnieju ,,Torneo Citta Di Pordenone” w Pordenone. Uczestnicy w turnieju organizowanym po raz dziewiąty w Modenie grali na 16 halach sportowych. W każdym roczniku udział wzięło od 12 do 20 drużyn w kategoriach żeńskich i męskich. W roczniku 2009-2007 najważniejszą zasadą było aktywne uczestnictwo i gra zgodnie z regułą ,,fair play”. We Włoszech nie gra się w mini siatkówkę. Nasze dziewczęta miały możliwość nauki gry na boisku pełnowymiarowym do siatkówki. Podczas meczy obowiązywały przepisy gry seniorskiej. Dzięki temu najmłodsi uczyli się gry ,,szóstkami”. Przygotowywaliśmy się do tego turnieju od kilku miesięcy, zapoznając dziewczęta ze sposobem gry na dużym boisku. Nie udało nam się pokonać drużyn siatkarskich z Włoch, choć urwaliśmy im kilka setów. Dzięki walecznej postawie i wysokich umiejętnościach technicznych nasze zawodniczki zaskarbiły serca innych drużyn i kibiców. Podczas naszych meczy nieustępowały okrzyki POLONIA!!!, a podczas ceremonii zakończenia oklaskom i okrzykom nie było końca. Dziewczęta grające w turnieju w Pordenone pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie 7 miejsce na 14 zespołów. Naszym atutem była zagrywka kierunkowa, z którą przeciwniczki sobie nieradziły. Już wiemy ,że jest to nasz mocny punkt. Trenerzy drużyn Włoskich podchodzili do nas i zapraszali nas na kolejne turnieje do innych miast. W tak fantastycznych okolicznościach, przy gorącym przyjęciu, pobyt szybko nam minął. Przyjaźnie, znajomości, które zawarliśmy na długo zostaną w naszej pamięci. Dzięki temu turniejowi dziewczęta stworzyły wspaniałą drużynę, opanowały umiejętności gry szóstkami co z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach. Dzięki organizatorom mogliśmy spróbować włoskiej kuchni, poznać okolice Pordenone i Modeny i zaznać przyjaznej włoskiej kultury. Wspomnienia bezcenne. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że dziewczęta miały możliwość udziału w tak wspaniałej imprezie. Dziękujemy sponsorom i mieszkańcom naszego miasta.

 

Wspomnienie zawodniczki
MOJA WŁOSKA PRZYGODA

15 kwietnia razem z moimi koleżankami z klubu wyjechaliśmy na międzynarodowy turniej piłki siatkówki do Włoch.
Spotkaliśmy tam dużo wspaniałych ludzi, poćwiczyliśmy swój język angielski i również mamy nowe przyjaźnie.
Mieliśmy szanse zobaczyć co tam się je, jak inni grają w siatkówkę oraz poznać nowy kraj.
Mieszkaliśmy w pięknym hotelu. Jedliśmy pyszne potrawy włoskie : spaghetti (pasta), pizzę oraz pyszne włoskie lody.
W drodze widzieliśmy piękne widoki, góry, tunele w górach oraz jeziora.
Choć droga była bardzo długa, warto wyłoją pokonać. Jak wracaliśmy z turnieju to w świąteczną niedzielę hotel w Austrii specjalnie dla nas przygotował na śniadanie pisanki.
Bawiliśmy się super i z miłą chęcią pojechałabym tam jeszcze raz.

My zawodniczki MKS MOSiR serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:
-Urząd Miasta Kętrzyn, MOSiR Kętrzyn, Gmina Wiejska Kętrzyn, Zakład Ogólnobudowlany s.c Gołdap (M.Słowikowski,S.Słowikowski), Nadleśnictwo Srokowo, MTI Furninova Polska SA,z.o.o Kętrzyn, ,,Termo-Serwis”P.Ziółkowski- Polska Wieś, Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Pionier”, J. Sienkiewicz ,,JAKTRANS”, ARIA Kętrzyn, ROSA, Zatorze Sp.J.J Kętrzyn( R.Stępień,A.Worotnicka, A.Wojciechowska), Serwis Samochodowy A.Nałysnyk , darczyńcy na portalu ,,Zrzutka” , Radni Powiatu(A.Janiszewska, L.Ryndzionek),Radni Gminy Wiejskiej Kętrzyn oraz Radny Miasta Kętrzyn ( R.Chodara).

Wszystkim ludziom dobrego serca -Wielkie Podziękowania