KAPERALIA 2019 pod hasłem „Bezpieczne wakacje”

1319

Kętrzyński Klub Żeglarski Kaper jak co roku przygotował wiele atrakcji, które towarzyszyły tegorocznym KAPERALIOM 2019 w Kętrzynie. W tym roku pogoda wyjątkowo sprzyjała wszelkim konkurencjom zaplanowanym przez organizatorów ale niestety nie skłoniła kętrzynian do spacerów wokół jeziorka miejskiego. Stąd i zainteresowanie chociażby regatami czy wyścigami na kajakach nie było zbyt imponujące.

Podobnie w latach poprzednich, tak i w tym roku KAPERALIA  odbywały się pod hasłem „Bezpieczne wakacje”, hasłem od lat towarzyszącym organizatorom po to, żeby uzmysłowić wszystkim rodzinom, a szczególności  młodzieży i dzieciom jak można bezpiecznie spędzić wakacje  nad wodą.

Niska frekwencja zmusiła jednak organizatorów do głębokiej refleksji nad tym, jak podobną imprezę poprowadzić w latach następnych, a pomysły i propozycje już są – o czym wspomniał komandor Klubu Żeglarskiego „Kaper” Tadeusz Siwicki.

– Mamy pewne pomysły, jak uatrakcyjnić kolejne edycje „Kaperaliów”. Nie chcę jednak uprzedzać, żeby nie zapeszyć. Czas pokaże – stwierdził krótko.

Podobnie jak w latach poprzednich edycji tegoroczny piknik zorganizowany był  na terenie obiektów Kompleksu Rekreacyjno-Sportowego „Kętrzynianka”. Jedynie – co jest oczywiste – zawody żeglarskie odbywały się na jeziorku miejskim.   Natomiast pozostałe atrakcje czekające głównie na dzieci  i młodzież odbywały się na górnej płycie z boiskami do piłki siatkowej.  Były między innymi także pokazy ratownictwa, działania nurków i udzielanie pierwszej pomocy. Chętni mogli również rywalizować podczas turnieju piłki plażowej.

fj