VII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej rozpoczęty

1577

Dzisiaj w „Hali Mistrzów” i hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął się trzydniowy VII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej.

Do Kętrzyna przyjechało kilka  zespołów między innymi z: Warszawy, Olsztyna, Bartoszyc, Olecka  i Tczewa,  które przez trzy dni rywalizować będą w dwóch kategoriach – „Młodzik” (ur. 2004/05) oraz „Chłopcy” (ur. 2005 i młodsi).

Podczas uroczystości otwarcia turnieju Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn Maciej Wróbel zwracając się do młodych szczypiornistów powiedział między innymi:

– Witam was bardzo serdecznie w gościnnym Kętrzynie. Trzymamy kciuki za wszystkich ale niech ten turniej wygra najlepszy. Jestem przekonany, że będzie on dla was ważnym elementem rozwoju nie tylko sportowego ale również osobowego.

Zanim jednak oficjalnie rozpoczął się turniej na obu halach rozegrano pierwsze mecze. Bardzo dobrze spisali się w nich kętrzynianie.  W hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego drużyna MKS MOSiR nie dała żadnych szans rywalom z Olsztyna pokonując rywali z KS „Szczypiorniak” aż 27:5 (13:3).

Jutro kolejny dzień turnieju, a zmagania na halach rozpoczną się od godziny 8.30. O tym kto zwyciężył w turnieju przekonamy się w niedzielę, gdzie rywalizacja o poszczególne miejsca i zwycięstwo odbywać się będzie już od godziny 9.00.

VII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn, a organizatorem są: MKS MOSiR Kętrzyn, MOSiR Kętrzyn oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie.

fj