Zakończenie Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika 2019

1896

IV edycja Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika dobiegła końca. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn, które rozegrały w systemie „każdy z każdym” 28 meczów. Mecze odbywały się na dwóch boiskach „Orlik” – ul. Poznańska i ul.Moniuszki.

Turniej pod nazwą Letnia Kętrzyńska Liga Orlika był dedykowany wyłącznie dla drużyn amatorskich.    – Cieszy mnie fakt, że w tegorocznej edycji rozgrywek wzięło udział 8 drużyn. Wszystkim drużynom biorącym udział w rozgrywkach, bez względu na zajęte miejsce, należą się pochwały chociażby za zaangażowanie – ocenia Krzysztof Krupienik, pracownik kętrzyńskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Od początku rozgrywek zdecydowanym faworytem była drużyna „Penerzy”, która w 7 kolejkach nie poniosła żadnej straty punktowej.

Drużyna “Penerzy” – zwycięzcy turnieju

Zakończenie rozgrywek ligowych „Orlika” odbyło się wczoraj (12 lipca) na boisku „Orlik” przy ul. Moniuszki. Wziął w nim udział Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, który podziękował organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie rozgrywek oraz zawodnikom za udział i walkę fair play.  Burmistrz wręczył również zespołom, które znalazły się poza na podium  puchary za udział w rozgrywkach, a zawodnikom trzech najlepszych drużyn wraz z pucharami również medale. Nie zapomniano także o statuetkach dla najlepszych zawodników rozgrywek.

Zwycięzcą IV edycji Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlika została drużyna  „Penerzy”, miejsce drugie przypadło drużynie „Extreme Team”, a miejsce trzecie drużynie „Krizzo”. Pozostałe drużyny biorące udział w turnieju zajęły miejsca: 4. „Beatrayer”, 5. „Łatwopalni”, 6. „Filipowka”, 7. „KWB”, 8. „Kenia 600”. Królem strzelców został Krzysztof Łastówka,  najlepszym bramkarzem Paweł Krawiec, a statuetka MVP trafiła do rąk Daniela Gołębiowskiego.

Animatorem i pomysłodawcą rozgrywek, przy współpracy z MOSiR, był Maciej Duczek, który przyczynił się bezpośrednio do tego, że ta  impreza dla amatorów weszła na stałe do kalendarza imprez sportowych miasta.

fj