Burmistrzowie dwunastym zawodnikiem Granicy

1297

Inauguracja sezonu IV ligi i podpisanie umowy partnersko-sponsorskiej Granicy z Miastem Kętrzyn to wydarzenia, z powodu których na stadionie przy ulicy Bydgoskiej odbyła się krótka konferencja prasowa. Przy okazji spotkania burmistrzowie Kętrzyna zostali… dwunastym zawodnikiem drużyny.

 

W konferencji zorganizowanej na płycie głównego boiska uczestniczyli Ryszard Niedziółka – burmistrz Kętrzyna, Maciej Wróbel – zastępca burmistrza, Jarosław Moczarski – prezes zarządu KKS Granica oraz Wojciech Jałoszewski – trener pierwszego zespołu Granicy. Na samym wstępie prowadzący spotkanie, Robert Reszka – członek zarządu klubu, zaznaczył, że
Granica to najstarszy, największy i najbardziej popularny klub sportowy w mieście. Dalej głos zabrali główni aktorzy poniedziałkowego wydarzenia.

– Lato nie było dla na wakacjami – podsumował okres przedsezonowy Jarosław Moczarski. – Chcieliśmy dać trenerowi wybór na wszystkich pozycjach, stąd aż jedenastu nowych zawodników w kadrze pierwszego zespołu. Są to zawodnicy z  zewnątrz, ale też nasi utalentowani juniorzy.

Po prezesie zarządu klubu głos zabrał Wojciech Jałoszewski, który krótko podsumował pierwszy w nowym sezonie mecz kętrzyńskich czwartoligowców, który odbył się w niedzielę w Elblągu.

– Udało nam się odwrócić losy spotkania i z wyniku 1:2 doszliśmy do 3:2. Nastroje w drużynie są więc bardzo dobre – powiedział trener i odniósł się do środowego meczu z Mamrami Giżycko: – Porzeczka będzie zawieszona wyżej niż w Elblągu. Na pewno jednak z Mamrami, , jak i w każdym innym meczu, postaramy się dać dużo radości naszym kibicom.

O tym co dzieje się obecnie w Granicy, pozytywnie wypowiedział się też Ryszard Niedziółka. Burmistrz Kętrzyna podkreślił, że po zimowych zmianach, które zaszły w zarządzie, klub „żyje rozsądnie”.

– Póki co współpraca układa nam się bardzo dobrze – podkreślił Ryszard Niedziółka i dodał, że ma nadzieję na jak najszybsze oddanie do użytku całego stadionu. Zadeklarował też, że Miasto Kętrzyn na pewno będzie dalej wspierało Granicę.

– Działalność Granicy jest bardzo ważna, gdyż kształtuje charaktery młodych ludzi – dodał Maciej Wróbel i poprosił żeby… nie pytać go komu będzie kibicował w meczu Granica – Mamry.

Na zakończenie spotkania Jarosław Moczarski wręczył burmistrzom klubowe koszulki z numerami 1 (Ryszardowi Niedziółce) i 2 (Maciejowi Wróblowi).

– Razem jest to numer dwanaście, a to znak, że jesteście panowie dwunastym zawodnikiem Granicy.

Umowa sponsorska, którą KKS Granica zawarł z Miastem Kętrzyn, obejmuje ogólną działalność klubu i została zawarta do końca roku. rm