Turniej piłki nożnej żaków. „Pożegnanie Lata Kętrzyn 2019”

792

Dzisiaj, 15 września Kętrzyński Klub Sportowy „Granica” przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kętrzynie zorganizował  Turniej Piłkarski  Dzieci „Pożegnanie Lata Kętrzyn 2019”.

W Turnieju uczestnicyli zawodnicy klubów sportowych w kategorii F1 – F2 żak  ( rocznik 2011 i młodsi). W rozgrywkach na głównej płycie stadionu miejskiego wzięło udział 9 drużyn żaków z klubów Kętrzyna , Reszla, Bartoszyc i Korsz ( Granica I, II i III,  Soccer, Korsze I i II, Bartoszyce I i II oraz Reszel).

Nie wyniki jednak były najważniejsze. Cele jakie przyświecały organizatorom to między innymi:  zachęcanie do aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny i znajomych, integrowanie zawodników i ich rodzin  ze sportowym środowiskiem miasta Kętrzyn  oraz regionu, wdrażanie zasady „fair play” w rywalizacji sportowej. Stąd też organizator nie prowadził ewidencji wyników ani klasyfikacji drużyn. Nie oznacza to wcale, że emocji brakowało  zwłaszcza, że młode zawodniczki i zawodników intensywnie dopingowali rodzice oraz opiekunowie.

– Bez wątpienia, zwłaszcza że i pogoda dopisywała, zakładane przez nas cele turnieju zostały osiągnięte, a jego uczestnicy  i ich najbliżsi mieli możliwość wspólnego i aktywnego spędzenia czasu – podsumowuje turniej Wiesław Sopyła – organizator  całego przedsięwzięcia.

Zapewne sami uczestnicy turnieju byli bardzo zadowoleni nie tylko z osiągniętych w rywalizacji wyników. Na zawodników czekał bowiem poczęstunek, a każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal, drużyna okolicznościowy puchar, a wyróżniający się młodzi piłkarze stosowne statuetki.