TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT. DZIEWCZĘTA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 ZAWIESIŁY RYWALKOM WYSOKO POPRZECZKĘ

1761

Dzisiaj, 18 września a hali sportowej MOSiR odbył się drugi z kolei turniej kwalifikacyjny – eliminacje powiatowe – do rozgrywek SZS. W turnieju wystąpiły trzy drużyny,  dwie pierwsze przeszły do kolejnego etapu. Niepokonane w turnieju okazały się piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej  nr 5 w Kętrzynie.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny dziewcząt „rocznik 2005/2006” reprezentujące Szkołę Podstawową nr 5 w Kętrzynie, Szkołę Podstawową w Reszlu i Szkołę Podstawową w Wilkowie. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”.  Turniej zwycięsko zakończyły piłkarki z Kętrzyna, które po bardzo wyrównanym meczu  pokonały  dziewczęta z Wilkowa 10:8 (5:3) oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Reszlu 18:5 (11:1). Drugie miejsce zajęły piłkarki z Wilkowa pokonując reszelanki  24:5 (10:2) i przerywając po bardzo emocjonującym pojedynku z dziewczętami z Kętrzyna. Obie drużyny przeszły do kolejnego etapu kwalifikacyjnego.

Kolejny etap, to rozgrywki rejonowe obejmujące powiaty: kętrzyński, lidzbarski, bartoszycki i węgorzewski. Powiat kętrzyński  reprezentować będą  dziewczęta , które zakwalifikowały się podczas  turnieju eliminacyjnego  16 września (rocznik 2007 i młodsze) oraz dziewczęta z turnieju dzisiejszego z Kętrzyna i Wilkowa (rocznik 1005/2006).

Kętrzyński turniej kwalifikacyjny został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Tradycyjnie, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju  otrzymały dyplomy, a zwycięzca  również puchar.