TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT. RESZELANKI NIE DAŁY SZANS RYWALKOM

749

16 września w hali sportowej MOSiR odbył się turniej kwalifikacyjny – eliminacje powiatowe – do rozgrywek SKS. W turnieju wystąpiły trzy drużyny,  dwie pierwsze przeszły do kolejnego etapu. Niepokonane w turnieju okazały się piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej w Reszlu.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny dziewcząt „rocznik 2017 i młodsze” reprezentujące Szkołę Podstawową nr 5 w Kętrzynie, Szkołę Podstawową w Reszlu i Szkołę Podstawową w Wilkowie. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”.  Turniej zwycięsko zakończyły piłkarki z Reszla, które pokonały  dziewczęta z Wilkowa 20:6 (10:3) oraz dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie 9:4 (3:1). Drugie miejsce zajęły piłkarki z Kętrzyna pokonując wilkowianki 11:7 (7:2). Obie drużyny przeszły do kolejnego etapu kwalifikacyjnego.

W Kętrzynie odbędą się również rozgrywki rejonowe, które obejmują cztery powiaty: kętrzyński, lidzbarski, bartoszycki i węgorzewski.

– Mam nadzieję, że zespoły z powiatu kętrzyńskiego  powalczą o czołowe miejsca w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim – ocenia chęć do rywalizacji i umiejętności dziewcząt  Krzysztof Krupienik, pracownik MOSiR w Kętrzynie.

Kętrzyński turniej kwalifikacyjny został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju  otrzymały dyplomy, a zwycięzca  również puchar.