V Paraolimpiada Osób Niepełnosprawnych. „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc za rok”

1738

Tegoroczną, piątą już edycję Paraolimpiady, która odbyła się 19 września w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji cechowało jedno – przepełnione radością wspólne spędzenie czasu przez osoby niepełnosprawne. Towarzyszyło jej hasło „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc za rok”

Rywalizacja sportowa była ważna, ale w przypadku osób niepełnosprawnych chyba nie najważniejsza. Ważniejsze było bowiem wspólne spędzenie czasu z prawie 200 uczestnikami z 14 organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu zorganizowanym już po raz piąty przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Kętrzynie działający przy Mazurskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

W uroczystości otwarcia i wciągnięcia flagi paraolimpijskiej na maszt  uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatowego i miejskiego w osobach starosty kętrzyńskiego Michała Kochanowskiego  oraz zastępcy burmistrza Macieja Wróbla.

Witając uczestników Paraolimpiady i dokonując jej oficjalnego otwarcia obaj samorządowcy życzyli wszystkim oprócz  wspaniałej zabawy również osiągania jak najlepszych wyników w rywalizacji w myśl zasad „fair play” podkreślając jednocześnie, że: – Bez względu na wynik każdy z uczestników Paraolimpiady już jest zwycięzcą.

W czasie Paraolimpiady zawodnicy rywalizowali w konkurencjach przystosowanych do stopnia ich niepełnosprawności. Były to między innymi: biegi,  rzut piłką lekarską, rzut do kosza, rzut woreczkiem do obręczy, slalom z piłką, gra w bule, rzut lotkami do tarczy czy gra w warcaby. Ze względu na aurę wszystkie konkurencje odbywały się na sali sportowej MOSiR, a emocjom sportowym towarzyszył – co najważniejsze – radosny uśmiech na twarzach.

W tegorocznej Paraolimpiadzie udział wzięły placówki z : Kętrzyna, Reszla, Lidzbarka Warmińskiego, Ełku, Kowalewa Pomorskiego, Elbląga, Kolna, Bartoszyc, Górowa Iławeckiego i Węgorzewa. Swoje umiejętności zaprezentowali również uczestnikom Paraolimpiady kętrzyńscy rolkarze z grupy BluerBear Jerzego Pruszyńskiego.