Jesienne biegi sztafetowe po raz drugi

1872

Dzisiaj, 24 października na bieżni lekkoatletycznej stadionu przy ul. Bydgoskiej po raz drugi zorganizowano jesienne biegi sztafetowe. Tym razem w biegach rywalizowała młodzież  kętrzyńskich szkół podstawowych z klas III-V.

W biegach wzięło udział 120 uczestników. Bieg jednej zmiany, z uwagi na wiek zawodników, odbywał się na dystansie 200 metrów. Każda ze zmian składała się z pięciu dziewczyn i pięciu chłopców, a  liczba zmian wynosiła 10. W klasach piątych najlepszą okazała się sztafeta ze Szkoły Podstawowej nr  4. Kolejne miejsca zajęły sztafety   „jedynki”, „trójki” i „piątki”. W sztafecie klas czwartych ponownie najlepszą była sztafeta Szkoły Podstawowej nr 4,  która  wyprzedziła sztafety „jedynki”, „piątki” i „trójki”. W najmłodszej grupie – sztafety klas trzecich, dla których udział w zawodach był swoistym debiutem, najszybszą okazała się sztafeta reprezentująca Szkołę Podstawową nr 3  wyprzedzając w kolejności sztafety „piątki”, „jedynki” i „czwórki”.

Biegi sztafetowe otworzyła radna Rady Miasta Zofia Waszkiewicz przypominając, że lekkoatletyka w Kętrzynie stała się dyscypliną nieco zapomnianą. Stąd też ważnym jest aby „królowej sportu”  przywrócić należne jej miejsce. Ich podsumowania natomiast dokonał zastępca burmistrza Maciej Wróbel, który  gratulując uczestnikom wręczył zespołom pamiątkowe puchary a zwycięskim sztafetom również medale. Podziękował także młodym sportowcom, opiekunom oraz organizatorom biegów za  przygotowanie i przeprowadzenie tej lekkoatletycznej imprezy sportowej.

Dzisiejsza impreza bynajmniej nie zakończyła zmagań lekkoatletycznych. Jak zapowiedział w imieniu organizatora Krzysztof Krupienik, w okresie jesienno-zimowym na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego będą również odbywać się zawody lekkoatletyczne, których celem będzie między innymi przygotowanie młodych sportowców do sezonu letniego.