Chłopcy z „piątki” zagrają w półfinałach wojewódzkich WM SZS

1353

W hali MOSiR  odbył się Turniej w Halową Piłkę Nożną Chłopców rocznik 2007 i młodsi, który decydował o awansie do półfinałów wojewódzkich  Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące:  Szkołę Podstawową nr 5 Kętrzyn, Szkołę Podstawową w  Korszach oraz Szkołę Podstawową w Górowie Iławeckim. Do półfinału na szczeblu wojewódzkim awansowały dwie najlepsze drużyny.  O tym, kto zagra w półfinale wojewódzkim zdecydowały tzw. „małe punkty”. Wynika to z faktu, że grając systemem „każdy z każdym” wszystkie drużyny miały po 3 zdobyte punkty, czyli po jednym meczu wygranym i jednym przegranym.  Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kętrzynie, którzy w bezpośredniej rywalizacji pokonali drużynę w Górowa Iławeckiego 11:1 i przegrali w ostatnich sekundach meczu 3:4 z drużyną Szkoły Podstawowej w Korszach. Do półfinałów wojewódzkich awansowała również drużyna z Korsz, która po wygranym meczu 4:3 z chłopcami z Kętrzyna uległa drużynie z Górowa Iławeckiego 0:2. Niestety, wygrana chłopców z Górowa Iławeckiego nie wystarczyła po podliczeniu „małych punktów” do awansu i drużyna zajęła ostatecznie 3 miejsce.

Uczestnicy finału rejonowego otrzymali dyplomy, a zwycięzcy również puchar. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Starostwo Powiatowe w Kętrzynie.