O awansie do finału zdecydowała jedna bramka

415

Na hali MOSIR  odbył się I półfinał w Halową Piłkę Nożną Dziewcząt rocznik 2000 i młodsze, który decydował o awansie do finału wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego.

W półfinale wzięły udział drużyny dziewcząt reprezentujące:  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie i Zespół Szkół w Kętrzynie.

Do finału na szczeblu wojewódzkim, zgodnie z zasadami, awansowały dwie najlepsze drużyny. O tym, że niekwestionowanym zwycięzcą kętrzyńskich rozgrywek będzie drużyna III Liceum Ogólnokształcącego  w Olsztynie nikt nie miał wątpliwości bowiem część składu  tej drużyny stanowiło zaplecze olsztyńskiej damskiej drużyny „ Stomilanek”.  Tak też się stało. Dziewczęta z Olsztyna najpierw pokonały  drużynę ZS Kętrzyn 3:0, a następnie drużynę ZSCKR Karolewo 2:0. Po remisie 1:1  pomiędzy drużynami ZS Kętrzyn i ZSCKR Karolewo o awansie do finału z drugiego miejsca zdecydowała jedna mniej stracona bramka przez dziewczęta z Karolewa.

Wszystkie drużyny uczestniczące w rozgrywkach w półfinale otrzymały  dyplomy, a  drużyna III LO Olsztyn  – jako zwycięzca – również puchar. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.