Adam Fedoruk dyrektorem sportowym Granicy

446

Adam Fedoruk jest dyrektorem sportowym Granicy Kętrzyn. Na poziomie klubu  IV ligowego jest to nowa i niespotykana funkcja. Dyrektor Fedoruk będzie odpowiedzialny m.in. za transfery, scouting i koordynowanie procesu szkolenia młodzieży.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 stycznia n2020 r. Adam Fedoruk określił zadania jakie przed nim stanęły w związku z podjętą funkcją.

– Funkcja dyrektora sportowego w klubie jest niezwykle ważna. Chodzi o to, aby klub się rozwijał, a przede wszystkim kibice  oczekują  dobrej gry pierwszego zespołu jak i  zespołów młodzieżowych. Stąd też najbliższe i najważniejsze zadania dla mnie, aby w odpowiednim momencie trafiali do klubu jak najlepsi piłkarze z regionu. Kolejnym zadaniem dla mnie, to współpraca z  pionem szkoleniowym- określił swoje zadania Adam Fedoruk zwracając się jednocześnie do kibiców z prośbą o wyrozumiałość.

– Granica Kętrzyn będzie grać na odpowiednim poziomie ale to wymaga czasu i zaangażowania wszystkich osób, które są związane z klubem i myślę, że to wszystko w perspektywie się opłaci- zapewnił.

– Cel naszej decyzji o zatrudnieniu na stanowisku dyrektora sportowego Adama Fedoruka jest bardzo prosty. Granica powinna być klubem bardzo dobrze zorganizowanym szkoleniowo i sportowo. Takie są nasze oczekiwania – podkreślił prezes KKS Granica Jarosław Moczarski.

Podpisany kontrakt z dyrektorem sportowym klubu obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

***

Adam Fedoruk to jeden z najlepszych ligowych piłkarzy lat 90-tych w Polsce. Grę w piłką nożną rozpoczął w Olimpii Elbląg. Po występach w III lidze, w roku 1985, przeszedł do I-ligowej Stali Mielec. Kolejnym zespołem w jego karierze była stołeczna KP Legia Warszawa, z którą zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski oraz reprezentował zespół w Lidze Mistrzów. Osiemnaście razy zagrał też w reprezentacji naszego kraju. W roku 1995, po zakończeniu występów w Legii, Fedoruk grał jeszcze w kilku polskich klubach I-ligowych (m.in. w Amice Wronki, Rakowie Częstochowa) oraz w klubach niższych lig (Zatoka Braniewo, Lechia/Polonia Gdańsk, Olimpia Elbląg). W roku 2001 powrócił do rodzinnego Elbląga i podjął pracę w Olimpii Elbląg, której jest wychowankiem. Już po roku pracy awansował z drużyną z IV do III ligi oraz dotarł do 1/16 finału Pucharu Polski.  W grudniu 2010 roku podpisał umowę z swoim macierzystym klubem, w którym pełnił funkcję trenera-koordynatora grup młodzieżowych. W 2019 został trenerem 1-ligowej drużyny Wigry Suwałki.

Opracowano wybiórczo na podstawie:  https://pl.wikipedia.org/