Drużyna „Wandajmy” zwycięzcą I Turnieju Grand Prix Miasta Kętrzyna w Futsal

1297

Ponad 70 bramek, 20 meczów i 7 godzin rywalizacji – tak można w skrócie opisać pierwszy z trzech turniejów Grand Prix Miasta Kętrzyna Amatorów w Futsal. Najlepszą, a tym samym zwycięzcą rozgrywanego na hali MOSiR turnieju okazała się drużyna „Wandajmy”, która w finale pokonała 2:1 drużynę „Penerzy”.

W I turnieju Grand Prix Miasta Kętrzyna w Futsal wzięło udział 9 drużyn: Nowa Różanka, Los Amatores, Krizzo, Wandajmy,  Extreme Team, Amatorzy Premium, Penerzy, Carolevia i Never Give UP. Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono w dwóch grupach, z których po dwie najlepsze drużyny przystąpiły do rozgrywek półfinałowych. Zwycięzcy półfinałów zagrali w finale o miejsce pierwsze, a pokonani o miejsce trzecie.

W pierwszym półfinale zagrały drużyny Penerzy i Nowa Różanka. Zwycięzcą w tej rywalizacji okazała się drużyna Penerzy, która pokonała przeciwników 1:0. W drugim meczu półfinałowym spotkały się drużyny Wandajmy i Extreme Team. Po niezwykle wyrównanej walce w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 2:2, a o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. W tym przypadku skuteczniejszą w wykonywaniu rzutów karnych okazała się drużyna Wandajmy pokonując przeciwników 3:2.

Stąd też w rywalizacji o trzecie miejsce spotkały się drużyny Nowa Różanka i Extreme Team, z której zwycięsko wyszła drużyna Extreme Team pokonując rywali aż 6:0. Z kolei w meczu o pierwsze miejsce drużyna Wandajmy już w pierwszej połowie spotkania zapewniła sobie zwycięstwo o pierwsze miejsce strzelając rywalom 2 bramki i tracąc tylko jedną.

I Turniej Grand Prix Miasta Kętrzyna Amatorów w Futsal, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był pierwszym z trzech planowanych. Następne turnieje odbędą się 1 i 14 marca, a zdobywcą Grand Prix Miasta Kętrzyna Amatorów w Futsal będzie drużyna, która w trzech turniejach zdobędzie największą ilość punktów.