II Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn.Tym razem puchar pojechał do Gdańska

1526

W sobotę (15 lutego 2020 r.), na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się II Walentynkowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Otworzył go zastępca burmistrza Maciej Wróbel. Zwycięzcą turnieju  została drużyna AZS Uniwersytet Gdański to do niej powędrował najważniejszy puchar.

W tegorocznym turnieju wzięło udział 11 drużyn z całego regionu. Do rywalizacji na trzech boiskach przystąpiły drużyny: LEGENDS Olsztyn,  AZS Uniwersytet Gdański,  Drink Team (Kętrzyn/Mrągowo),  Marvel Team   (Ełk/Piecki),  Mundurowi Kętrzyn,  JAKUBEK Olsztyn,  AKS Kormoran,  Team Team Cresovia Górowo Iławeckie,  Adrenaline  Olsztyn,  MES Kętrzyn i FARMER Kętrzyn.

Po trwającej niemal  8 godzin rywalizacji w grupach i półfinałach, stojącej na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie,  wyłoniono cztery najlepsze drużyny, które walczyły o miejsca dla zwycięzców.

I tak o trzecie miejsce w turnieju zmierzyły się drużyny Team Cresovia Górowo Iławeckie i LEGENDS Olsztyn.  Zacięta rywalizacja doprowadziła ostatecznie do rozstrzygnięcia w tie-breaku. Tę rywalizację wygrała drużyna Team Cresovia i to ona zajęła trzecie miejsce.

Z kolei w meczu o pierwsze miejsce w turnieju spotkały się zespoły Drink Team (Kętrzyn/Mrągowo)  i AZS Uniwersytet Gdański.  Rozstrzygnięcia nie trzeba tym razem szukać w tie-breaku. W trwającym dwa sety niezwykle wyrównanym pojedynku zwycięstwem zakończyła swój start w turnieju drużyna AZS Uniwersytet Gdański, do  której to powędrował najważniejszy puchar turnieju.

Niezależnie od pucharów wręczonych zdobywcom najlepszych  czterech miejsc, każdy siatkarz otrzymał  drobny rzeczowy prezent, a dla osłody trudów turnieju również czekoladę.

Końcowa klasyfikacja II Walentynkowego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn:

1. AZS Uniwersytet Gdański , 2. Drink Team (Kętrzyn/Mrągowo), 3. Team Cresovia, 4. LEGENDS Olsztyn,5. FARMER Kętrzyn,6. JAKUBEK Olsztyn, 7. Mundurowi Kętrzyn, 8. Marvel Team   (Ełk/Piecki), 9 – 11: Adrenaline  Olsztyn, MES Kętrzyn, AKS Kormoran.

Organizatorem II Walentynkowego Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.