Przygotowania do mistrzostw województwa piłce ręcznej plażowej w pełni

1225

16 czerwca na obiektach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” odbył się trzeci trening w ramach projektu “zRęcznie kręcimy na piasku” zakończony krótkim sparingiem młodych piłkarzy ręcznych MKS MOSiR (chłopcy rocznik 2006 i młodsi). Wzięło w nim udział 11 piłkarzy ręcznych, których trenerem jest Karol Niedziałkowski.

Podobnie jak podczas pierwszego treningu, zapał do gry w piłkę ręczną młodych szczypiornistów nie znikał nawet przez chwilę zwłaszcza, że przyświeca im ważny cel – rozgrywki  plażowej piłki ręcznej na szczeblu wojewódzkim.

– Naszym celem jest odnieść zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim bez względu na ilość drużyn, które wystąpią w rozgrywkach już w miesiącu lipcu. Stąd też podczas dzisiejszego treningu głównie doskonaliliśmy umiejętności poruszania się po piaszczystym podłożu, opanowanie zasad gry w piłkę ręczną plażową, które bardzo różnią się od gry na normalnych boiskach oraz wykonywanie rzutów na bramkę z obrotu – nie ukrywa celu stojącego przed piłkarzami trener Karol Niedziałkowski.

Dodatkowym elementem motywującym chłopców MKS-u MOSiR do zaangażowania się w treningi był udział w nich byłego piłkarza ręcznego MKS-u MOSiR Filipa Lewczyka, dzisiaj pobierającego naukę w szkole średniej w Kwidzyniu i jednocześnie trenującego piłkę ręczną w tamtejszym SMS-sie.

– To, że wiążę swoje dalsze plany życiowe z grą w piłkę ręczną zawdzięczam trenerowi MKS-u MOSiR Kętrzyn Damianowi Rokseli, który przez cztery lata nauczył mnie wiele. To w pewnym momencie zaowocowało propozycją gry w zespole SMS Kwidzyn, a także powołaniem mnie do kadry Polski Juniorów Młodszych – mówi Filip Lewczyk, którego udział w treningu działał niezwykle motywująco na młodszych kolegów.

Młodzi piłkarze ręczni MKS MOSiR Kętrzyn odbywają treningi na boisku Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” dwa – trzy razy w tygodniu.