Ruszyły rozgrywki Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej

1176

26 czerwca, mimo upalnej pogody, rozpoczęły się rozgrywki V Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej. W rozgrywkach bierze udział 6 drużyn, tj: FUNDACJA SERDUSZKO, KRIZZO, PENERZY, FILIPÓWKA, EXTREME TEAM i MAŃBUD .

Mecze I kolejki, mimo upalnej i wyczerpującej organizmy zawodników pogody,  rozegrano na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 1. Zmierzyły się drużyny:  FUNDACJA SERDUSZKO – KRIZZO, PENERZY – FILIPÓWKA i EXTREME TEAM – MAŃBUD. Za wygrany mecz na konto drużyny zaliczane są 3 punkty, a za remis 1 punkt.

Liderem po pierwszej kolejce rozgrywek jest drużyna EXTREME TEAM, która pokonała drużynę MAŃBUD 12:1. Nic więc dziwnego, że królem strzelców po pierwszej kolejce jest zawodnik EXTREME TEAM Maciej Duczek, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali.

W pozostałych meczach drużyna PENERZY pokonała FILIPÓWKĘ 2:1, a drużyna  FUNDACJA SERDUSZKO zremisowała z  KRIZZO 2:2.

Zgodnie z regulaminem ligi, po fazie zasadniczej gdzie gra toczy się na zasadzie „każdy z każdym”, cztery najlepsze zespoły awansują do fazy play-off. W tej fazie pierwsza drużyna zagra z czwartą, a druga z trzecią. Zwycięzcy tych spotkań walczyć będą o miejsce pierwsze, a przegrani o miejsce trzecie. W rozgrywkach mogą grać zawodnicy niezrzeszeni, a więc  jest to tylko liga amatorska.

Organizatorem V Letniej Kętrzyńskiej Ligi Orlikowej jest MOSiR we współpracy z animatorem „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 1 Maciejem Duczkiem.

II kolejka rozgrywek odbędzie się już 3 lipca (podobnie jak pozostałe) na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 1.