SPORT“zRęcznie kręcimy na piasku” – sezon 2020

887

Piłka Ręczna Plażowa już po raz trzeci otrzymała dotację w ramach realizacji zadań ogólnopolskiego programu Ministerstwa Sportu “Sport Wszystkich Dzieci”.  W ramach programu realizowany jest projekt “zRęcznie kręcimy na piasku” dotyczący piłki ręcznej dzieci ze szkół podstawowych. Z województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostało  MLKS Czarni Olecko i po raz pierwszy MKS MOSiR Kętrzyn.

Dzisiaj na obiektach Kompleksu Rekreacyjno – Sportowego „Kętrzynianka” odbył się pierwszy trening zakończony krótkim sparingiem młodych piłkarzy ręcznych MKS MOSiR (chłopcy rocznik 2007/2006). Wzięło w nim udział 11 piłkarzy ręcznych, których trenerem jest Karol Niedziałkowski.

Zapewne dla wszystkich młodych adeptów piłki ręcznej nie był to łatwy trening zarówno ze względu konieczność dostosowania obiektów do możliwości treningowych w obecnej sytuacji oraz zasady obowiązujące w plażowej piłce ręcznej.  Dodatkowym utrudnieniem – jak wynika z samej idei projektu – było piaskowe podłoże boiska wymagające od piłkarzy o wiele więcej wysiłku fizycznego. Mimo to, uśmiech na twarzach chłopców nie znikał nawet przez chwilę zwłaszcza, że przed młodymi szczypiornistami z MKS-u MOSiR pojawiła się szansa wzięcia udziału w rozgrywkach plażowej piłki ręcznej na szczeblu wojewódzkim.

Zainteresowanie tegorocznym projektem “zRęcznie kręcimy na piasku” przeszło oczekiwania organizatorów. Chęć prowadzenia zajęć zgłosiło prawie 60 nauczycieli i trenerów, przy zakładanych 35. Znacznie wzrosła też liczba dzieci ze szkół podstawowych, które będą trenowały plażówkę. Wstępnie zakładano udział 560 młodych adeptów piłki ręcznej plażowej, a jest ich już ponad 800 – czytamy na stronie https://recznaplazowa.pl.