Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” – cykl II

1147

Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński Kilometr” czyli współzawodnictwo w biegach na różnych dystansach to impreza adresowana do wszystkich bez względu na poziom sportowy i wiek. 30 lipca (po raz drugi) w duchu sportowej rywalizacji na stadionie miejskim spotkali się sympatycy biegów w ramach „Kętrzyńskiego Kilometra”. I tym razem emocji nie zabrakło. W rywalizacji na bieżni stadionu przy ul. Bydgoskiej udział wzięło ponad 70 biegaczy w różnym wieku.

Bardziej zaawansowani biegacze tradycyjnie rywalizowali  na dystansie 1 kilometra natomiast dzieci, które rozpoczęły II cykl imprezy biegowej odpowiednio na dystansie 100, 200 i 500 metrów. O ile podczas biegów w grupie dzieci najistotniejsze nie było miejsce, a liczyło się ukończenie biegu oraz medal i słodkie „co – nieco”, o tyle w przypadku dorosłych liczył się przede wszystkim czas. Całość imprezy z zainteresowaniem obserwował Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka wraz z Dyrektorem MOSiR Krzysztofem Niemcem.

Kętrzyńska Liga Biegowa „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” obejmuje 6 cykli. Warunkiem sklasyfikowania zawodnika jest udział w co najmniej dwóch biegach z cyklu. Zgodnie z regulaminem, miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych wyłonione zostaną na podstawie końcowej klasyfikacji OPEN. W przypadku równej ilości punktów zdobytych przez dwóch lub więcej zawodników decydować będzie liczba najwyższych miejsc pomiędzy zainteresowanymi zawodnikami.

Dodatkowo prowadzona jest klasyfikacja drużynowa. W tej kategorii są klasyfikowane drużyny, których co najmniej 4 zawodników ukończy co najmniej jeden cykl Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR”. W skład 4 osobowej drużyny musi wchodzić przynajmniej jedna kobieta.

WYNIKI: