„Kętrzyński kilometr” – nowe rekordy życiowe biegaczy

1093

Za nami ściganie amatorów na bieżni na dystansie 1000 metrów. Z takim dystansem zmierzyli się ponownie uczestnicy czwartej odsłony Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr”. Z kolei najmłodsi tradycyjnie rywalizowali na dystansach 100, 200 i 500 metrów.

W czwartek, 27 sierpnia  na stadionie miejskim odbył się czwarty  już cykl Kętrzyńskiej Ligi Biegowej  „Kętrzyński kilometr”. Wzięło w nim udział około 70 biegaczy w różnym wieku  Zgodnie z regulaminem, w zależności od wieku, biegacze rywalizowali na dystansie 100, 200, 500 i 1000 metrów. O ile podczas biegów w grupie dzieci najistotniejsze nie było miejsce, a liczyło się ukończenie biegu oraz medal (dla wielu pierwszy), o tyle w przypadku dorosłych liczył się przede wszystkim czas.

O tym jak bardzo ważnym elementem biegów na 1000 m. był czas świadczą chociażby dwa rekordy. Pierwszy z nich został ustanowiony przez mrągowianina Rafała Syczewa przy czwartym podejściu, który postawił sobie za cel w kolejnych startach przebiec dystans poniżej 3  minut. Tym razem pokonał go w czasie 2.59, 36. Drugim rekordzistą był Zbigniew Rogowski z Bisztynka, który dystans 1000 metrów pokonał w czasie 2.50,63.

Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią do rywalizacji biegowej włączyły się również młode siatkarki MKS MOSIR.
Przed biegaczami jeszcze dwie wrześniowe  edycje „Kętrzyńskiego kilometra”, które zapowiadają jeszcze więcej emocji. Do rywalizacji włączone będą bowiem biegi sztafetowe, gdzie warunkiem startu będzie udział w każdej czteroosobowej sztafecie przynajmniej jednej pani.

Organizatorami zmagań biegowych jest miasto Kętrzyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Drużyna ML.