I edycja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” dobiegła końca

1356

 

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło  się po ostatnim – szóstym cyklu Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR” na stadionie miejskim przy ulicy Bydgoskiej. Była to zapewne  najciekawsza odsłona  z udziałem władz samorządowych miasta  połączona z nagrodzeniem najlepszych i najszybszych biegaczy w poszczególnych kategoriach.

W czwartkowe, 24 września popołudnie na stadionie przy ul. Bydgoskiej po raz szósty i zarazem ostatni spotkali się biegacze uczestniczący w pierwszej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr”.  Przez sześć odsłon tej imprezy biegowej przewinęło się około 200 biegaczy w różnym wieku (najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 2 lata a najstarszy biegacz 60+).  Tegoroczną – pierwszą, ale – jak zapowiadają organizatorzy –  zapewne nie ostatnią edycję po zmaganiach na bieżni  zakończyło nagrodzenie najlepszych  jej uczestników.  W rozpoczęciu szóstego cyklu w roli startera wziął udział zastępca burmistrza Maciej Wróbel natomiast w oficjalnym zakończeniu oraz wręczeniu statuetek, medali i nagród rzeczowych osobiście uczestniczył Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka.

– Przebieg Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr” obserwowałem wielokrotnie oczywiście na   ile czas na to pozwalał. Dzisiaj jestem kolejny raz widzę jakim zainteresowaniem  biegaczy cieszyła się ta  impreza sportowa. My jako miasto – powiedziałbym – tylko delikatnie pomagamy. Najważniejszy był bowiem sam pomysł  i inicjatywa w zakresie organizacji  tej imprezy ze strony Fundacji Drużyny ML i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za to bardzo dziękuję.  Podkreślić chcę również, co osobiście mnie cieszy, że ta impreza sportowa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, a co może najistotniejsze nabrała  charakteru rodzinnego. Było widać szczególnie podczas  rywalizacji w grupie  najmłodszych uczestników – podkreśla Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka.

Z kolei główni organizatorzy Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr” już zapowiadają, że tegoroczna edycja ligi była ostatnią ale tylko w tym roku  i planują kolejną na 2021.

– Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom chociażby uczestników tegorocznej edycji Kętrzyńskiej Ligi Biegowej. Słyszymy bowiem ze strony biegaczy uczestniczących w tegorocznej edycji wiele słów podkreślających, że szkoda iż była  że to ostatnia odsłona w tym roku. W mojej ocenie była to naprawdę bardzo fajna i klimatyczna impreza, a przede wszystkim rodzinna, w której  uczestniczyły także całe rodziny. Stąd też planujemy już  kolejną edycję na 2021 rok. Serdecznie podziękowania kieruję do Miłosza Lenarta prezesa Fundacji  drużyna ML za pomoc  w organizacji tegorocznej imprezy  – mówi Krzysztof Krupienik z MOSiR i zapowiada jednocześnie, że: –  Mamy już kolejny pomysł dla miłośników lekkoatletyki. Planujemy zorganizować  11 listopada Sztafety Niepodległości składające się z 5 uczestników. W każdym  zespole biegaczy muszą być przynajmniej  dwie panie. Każdy biegacz w zespole będzie miał do pokonania około 1 km. W ten sposób uczcilibyśmy nie tylko Narodowe Święto Niepodległości ale również święto miasta Kętrzyn przypadające tego samego dnia.

Organizatorami zmagań biegowych było Miasto Kętrzyn, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Fundacja Drużyna ML.

Końcowa klasyfikacja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „KĘTRZYŃSKI KILOMETR”:

OPEN – kobiety
1. Martyna Wysocka
2. Małgorzata Jankowska
3. Anna Krumplewska

Mężczyźni
1. Rafał Syczew
2. Marcin Radziewicz
3. Wojciech Jarosz

Najszybsi – kobiety
1. Wiktoria Dzirba – 3:14.99
2. Barbara Woźniak – 3:33.51
3. Małgorzata Jankowska – 3:35.56

Mężczyźni
1. Zbigniew Rogowski – 2:48.27
2. Wojciech Jarosz – 2:55.99
3. Rafał Syczew – 2:57.48
Kategorie wiekowe:
K-18
1. Wiktoria Dzirba
2. Wiktoria Łuszcz
3. Marzena Domnik
K-30
1. Barbara Woźniak
2. Justyna Wojciechowska
3. Agnieszka Frankowska
K-40
1. Elżbieta Moroz
2. Magdalena Rymkiewicz
K- 50
1. Lucyna Długosz

Mężczyźni
M-18
1. Kacper Krumplewski
2. Bartosz Szumiański
3. Adrian Popiel
M – 20
1. Tomasz Kowszuk
2. Zbigniew Rogowski
3. Paweł Pawuk
M-30
1. Marcin Bartczak
2. Piotr Dzirba
3. Paweł Wysocki
M-40
1. Sylwester Stępień
2. Robert Krawczyk
3. Andrzej Moroz
M-50
1. Miłosz Lenart
2. Robert Żyrkowski
3. Grzegorz Kajat
M-60
1. Jerzy Sławecki
2. Roman Chodara