Kętrzyńska Liga Biegowa „Kętrzyński kilometr”. Rekordy nie tylko na bieżni

1100

10 września odbyła się  kolejna – piąta odsłona cyklu Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr”.  Tym razem w pojedynkach biegowych padł kolejny rekord bieżni. Ustanowił go Zbigniew Rogowski z Bisztynka pokonując dystans 1000 metrów w czasie 2.48,46. Nie był to jednak jedyny rekord. Drugi to ilość biegaczy biorących udział w zmaganiach biegowych na stadionie miejskim.

Udział w piątym cyklu  wzięło ponad 80-ciu biegaczy rywalizując na dystansach 100, 200, 500 i 1000 metrów. Po raz pierwszy na dystansach 500 i 1000 metrów oddzielnie rywalizowały kobiety i mężczyźni. Kolejną „niespodzianką” w tej jakże energetycznej sportowej imprezie (cieszącej się uznaniem zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych)  był udział grupy biegaczy – uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

– Bardzo dziękuję ich opiekunce Katarzynie Aleszczyk, która zmobilizowała tak zorganizowaną grupę do udziału w zmaganiach na bieżni – podkreśla Krzysztof Krupienik – pracownik  kętrzyńskiego MOSiR-u.

Czwartkowa odsłona Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr” była przedostatnią w cyklu. 24 września będzie dniem rozstrzygnięcia w poszczególnych kategoriach wiekowych na wszystkich dystansach.

– Dzisiaj mogę powiedzieć, że jest to bardzo udana impreza. Wszyscy bardzo chętnie przychodzą i jak sami mówią „wchodzi im to w krew”.  Bardzo pozytywny oddźwięk widać także podczas treningów drużyny ML, na które we wtorki i czwartki przychodzi ponad 30 uczestników – ocenia Krzysztof Krupienik.

We wczorajszej odsłonie Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński kilometr” został ustanowiony kolejny rekord. Tym razem uczynił to  Zbigniew Rogowski z Bisztynka pokonując dystans 1000 metrów w czasie 2.48,46.

Wyniki: