Młodziczki MKS MOSIR musiały przełknąć gorycz porażki

1039

W niedzielę, 29 listopada na hali Mistrzów odbył się turniej siatkarski w ramach ligi wojewódzkiej młodziczek. W ramach turnieju rozegrano dwa spotkania pomiędzy  zespołami Green Voley Ełk i MKS MOSIR. Niestety siatkarki Kętrzyna musiały uznać wyższość rywalek z Ełku.

W turnieju zmierzyły się młode siatkarki MKS MOSIR z siatkarkami Green Voley Ełk w ramach ligi wojewódzkiej młodziczek. Niestety kętrzynianki musiały uznać wyższość rywalek z Ełku przegrywając pierwszy mecz  0:2 (13:25 i 6:25)  oraz mecz rewanżowy również 0:2 ( 13:25 i 10:25).

– Nasze dziewczyny są jednymi z najmłodszych w lidze stąd też bywają mecze lepsze i gorsze. Jesteśmy nastawieni na to, że nie wszystko da się wygrać.  Poprzez rozgrywki ligowe moje zawodniczki bez wątpienia nabywają coraz większego doświadczenia co  zapewne zaprocentuje w kolejnym  sezonie. Niestety, w rozgrywkach trafiamy na zespoły bardziej doświadczone, a przede wszystkim starsze zawodniczki –  mówi trenerka kętrzynianek Emilia Thiemm.

W składzie zespołu MKS MOSIR  wystąpiły zawodniczki rocznika 2007 i 2008. Nic więc dziwnego, że rywalizacja z bardziej doświadczonymi, a przede wszystkim starszymi zawodniczkami z Ełku zakończyła się porażką. Należy jednak podkreślić, że chwilami siatkarki MKS MOSIR wcale nie ułatwiały rywalkom zdobywania punktów a wręcz próbowały im dorównać. Widoczne to było przede wszystkim na początku pierwszych setów.