Piłka siatkowa dziewcząt. Przegrana i udany rewanż siatkarek MKS MOSiR

1107

W niedzielę, 13 grudnia na hali Mistrzów Sportu  odbyły się dwa mecze siatkarskie (zasadniczy i rewanżowy) w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodziczek  pomiędzy drużynami MKS MOSiR Kętrzyn i UMKS „Mikro” Ełk. Wyniki meczów miały zdecydować o trzecim miejscu w fazie grupowej .

O ile kętrzynianki po bardzo wyrównanej i emocjonującej grze pierwszy mecz ( mając duże szanse na zwycięstwo) przegrały  0:2 (21:25 i 25:27) to w  drugim meczu (rewanżowym) udanie zrewanżowały  się rywalkom wygrywając  2:0 (25:22 i 27:25).

– Pierwszy mecz był również do wygrania, zwłaszcza, że  moje dziewczyny  w drugim secie prowadziły kilkoma punktami (20:15) ale niestety nie udało się. Emocje wzięły górę i rywalki szybko odrobiły straty. W efekcie wygrały również drugiego seta i mecz zakończył się przegraną 2:0 – mówi trenerka Kętrzynianek Agnieszka Preweda.

Drugi (rewanżowy mecz) również nie wskazywał zwycięzcy, a gra często przyjmowała charakter gry „punk za punkt”. Pierwszego seta wygrały jednak  siatkarki MKS MOSiR 25:22. Jeszcze bardziej emocjonująca gra przebiegała w drugim secie, który  po grze na przewagi również zakończył się zwycięstwem kętrzynianek 27:25.

– Bez wątpienia oba  mecze były godne trzeciego miejsca w grupie bo spotkały się dwa zespoły na podobnym poziomie  Tak naprawdę o wygranej decydowały końcówki setów. Teraz o zajęciu trzeciego miejsca będą się liczyć małe punkty – podsumowuje rywalizację na parkiecie  Agnieszka Preweda.