I Turniej Eliminacyjny Kinder + Sport w Kętrzynie. Dobra postawa młodych kętrzyńskich siatkarek i siatkarzy

1082

Przez sobotę i niedzielę (23-24 stycznia) na hali MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz Hali Mistrzów przy ul. Moniuszki trwały rozgrywki  młodych siatkarek i siatkarzy z regionu  o puchar Kinder + Sport. Był to pierwszy  turniej eliminacyjny z zaplanowanych  sześciu. Młode siatkarki w sobotę, a siatkarze w niedzielę rywalizowali  w „dwójkach”,  „trójkach” i „czwórkach”.

Dlaczego w Kętrzynie? –  Przede wszystkim dlatego, że pierwszy turniej eliminacyjny był najliczniejszy. W tej edycji walczy prawie 100 zespołów,   a tutaj mamy warunki do sprawnego przebiegu turnieju   i  świetną pomoc ze strony MOSiR-u Kętrzyn – mówi  Magdalena Gago  koordynator wojewódzki turnieju.

Jak zatem wypadły w turnieju kętrzyńskie adeptki i adepci siatkówki?

Miasto Kętrzyn reprezentowały 34 dziewczęta z klas III-VI startując  w trzech kategoriach: dwójki, trójki i czwórki siatkarskie. Dziewczęta miały możliwość porównania swoich umiejętności siatkarskich z koleżankami z innych klubów. ,, Dwójeczki” rocznik 2010 i młodsi  grające w barwach UKS ,, Bad- Max”  zaprezentowały się bardzo dobrze.  W tej kategorii wystawionych zostało  10 zespołów. W 1/8 finału znalazło się 5 drużyn. Najmłodsze zawodniczki szlifowały swoje umiejętności i zdobywały doświadczenie. W kategorii ,, trójek’’ siatkarskich w barwach MKS MOSiR startowała jedna drużyna, a w ,, czwórkach’’ dwie drużyny. Dziewczęta pokazały wysoki poziom swoich umiejętności zajmując wysokie lokaty. W finałowej ósemce poszczególne miejsca zajęły drużyny:

,, 2” siatkarskie:

III miejsce – Amelia Warych, Maja Zabłotna, Lena Konieczna

V miejsce- Natasza Wyszomirska, Hanna Jowsa, Celina Preweda

VIII miejsce- Lena Bokwa,Wiktoria Konieczna,Malwina Wiśniewska

,,3” siatkarskie:

IV miejsce– Aleksandra Czepułkowska, Iga Fiodorowicz, Maria Kaliszewska, Alissa Kahynceva, Lena Jasiecka

,,4” siatkarskie:

 III miejsce – Zofia Preweda, Daria Dymańska, Julia Golińska, Julia Klepadło i wypożyczona z LUKS Wilczek Wilkowo Sonia Klecan.

V miejsce – Marcelina Bałdyga, Aurelia król, Amelia Towgin, Wiktoria Gagdzis, Amelia Muczyńska

W grupie chłopców Kętrzyn reprezentowały dwa zespoły MKS MOSiR – zespół „dwójek” i „czwórek” prowadzone przez trenera Jarka Markowskiego.

Świetnie spisała się drużyna „dwójek’ w składzie Kuba Markowski i  Adam Kwiatkowski, którzy zajęli w turnieju pierwsze miejsce  i nie stracili ani jednego seta. W półfinale pokonali drużynę AZS Olsztyn, a w finale inną olsztyńską ekipę KurianVolley. Nieco gorzej poszło ich starszym kolegom w kategorii „czwórek”, którzy w zaciętej rywalizacji  kończonej często grą na przewagi zakończyli udział w turnieju na piątym miejscu.

Gratulacje dla kętrzyńskich adeptów siatkówki za postawę na boiskach siatkarskich i godne reprezentowanie miasta. Kolejny – II turniej eliminacyjny odbędzie  się w dniach 6-7 lutego 2021 r. w Bartoszycach.

+++

Kinder Joy of moving to program z zakresu społecznej odpowiedzialności realizowany przez Grupę Ferrero. W Polsce program Kinder Joy of moving prowadzony jest od 2007 roku, a towarzyszy mu hasło – NIECH RADOŚĆ ZAWSZE WYGRA!. Odkrywa  tym samym formułę opartą  przede wszystkim na zabawie oraz radości jaką daje bycie aktywnym. Pierwszym z projektów jakie zostały podjęte w Polsce w ramach programu Kinder Joy of moving była współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej przy realizacji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce dla dziewcząt i chłopców. Celem realizacji projektu jest promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, jak również samej siatkówki, jako dyscypliny, która uczy, bawi i wychowuje!