Piłkarze ręczni MKS MOSIR poza zasięgiem rywali

1202

W czwartek, 14 stycznia w hali Mistrzów Świata odbyły się zaległe  II zawody 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej Chłopców grupa starsza (2008) w piłce ręcznej. Tym razem przeciwnikami kętrzynian byli piłkarze ręczni z MDK Pasja Bartoszyce i  UKS Jedynka Morąg. 

Rywalizację na boisku poprzedził jednak bardzo miły moment bowiem oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonał burmistrz miasta Ryszard Henryk Niedziółka. Wręczył on młodym szczypiornistom MKS MOSiR Kętrzyn 26 piłek życząc jednocześnie dalszych zwycięstw w rywalizacji na tym poziomie rozgrywek.

Niemal tradycją stało się już, że piłkarze ręczni MOSiR nie dawali zbyt wielu szans rywalom. Tak było i tym razem.  Zgodnie z zasadami mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Jako pierwsi spotkanie rozegrali chłopcy z MKS MOSIR Kętrzyn, a ich rywalem był zespół MDK Pasja Bartoszyce. Po bardzo wyrównanej i pasjonującej grze pierwszą połowę kętrzynianie zakończyli wynikiem 8:6 a w drugiej zdobytą przewagę jeszcze powiększyli. Ostatecznie mecz zakończyli zwycięstwem 18:12. Jak się później okazało zespół z Bartoszyc był jedynym, który potrafił nawiązać z chłopcami z MKS-u równorzędną walkę.

– Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak wysokiej wygranej. Zawsze rywalizacja z Bartoszycami była bardzo wyrównana. Dzisiaj szczypiorniści MKS MOSIR zagrali po prostu kapitalnie i bardzo mnie to cieszy – podsumował mecz z piłkarzami MDK Pasja Bartoszyce Sławomir Tymoszuk- Prezes zarządu MKS MOSiR Kętrzyn.

W drugim tego dnia meczu rywale stanowili zaledwie tło dla kętrzyńskich szczypiornistów. Młodzi piłkarze ręczni UKS Jedynki Morąg doznali porażki aż 28:7 (13:1). Przegrali również 24:6 mecz z MDK Pasja Bartoszyce.