Sportowy weekend na obiektach MOSiR

1619

20 i 21 lutego na obiektach  MOSiR przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyło się szereg ciekawych imprez sportowych. Szkoda tylko, że obowiązujące zasady sanitarne w związku z pandemią nie pozwoliły na udział kibiców.

Na boiskach siatkarskich rywalizowały w ramach ligi wojewódzkiej o miejsca 9-12 siatkarki – młodziczki, na boisku do piłki nożnej piłkarze Granicy rozegrali mecz  sparingowy z Pisą Barczewo. Ponadto  na kętrzyńskim ringu rywalizowali bokserzy podczas  Ogólnopolskiego Turnieju Bokserskiego zorganizowanego przez LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn. Z kolei w niedzielę , 21 lutego  w hali MOSiR odbył się turniej II rundy 8 kolejki Ligi Wojewódzkiej Młodzika w piłce ręcznej. Jednym zdaniem miniony weekend  niezwykle bogaty w wydarzenia  sportowe.

Piłka siatkowa

Finałowy Turniej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek w Siatkówce.  Na dwóch boiskach rozegrały swoje mecze zespoły młodziczek: Sparta Braniewo, Czwórka Giżycko 2, Wilczek  Wilkowo, MOSiR Kętrzyn 2. Młodziczki rywalizowały o miejsca 9-12  w lidze wojewódzkiej . Turniejem w Kętrzynie młodziczki MKS MOSiR zakończyły  przygodę w tegorocznej lidze. – Był to najmłodszy zespół w lidze w tym roku. Turniej finałowy był bardzo przewrotny, obfitujący w wiele zwrotów akcji i emocji na najwyższym poziomie. Wygrana z drużyną z Wilkowa, i dwie przegrane końcówki w tie breakach z drużynami z Giżycka i Braniewa uplasowały siatkarki MKS-u MOSiR na drugim miejscu, a w końcowej klasyfikacji na 10 miejscu w lidze. Dla dziewcząt, które w większości grają dopiero Kindery to duży sukces widząc jakie zespoły uplasowały się za nimi – podsumowuje walki ligowe trenerka Agnieszka Preweda.

Sparing Granicy

Granica intensywnie przygotowuje się do rozpoczynającego się wkrótce sezonu ligowego. Dotychczas w dwóch sparingach z  Orlętmi Reszel i Wilczkiem Wilkowo biało-niebiesko-zieloni  zakończyli rywalizację zwycięstwami. W trzecim z kolei meczu kontrolnym sparingpartnerem był zespół Pisy Barczewo. W sobotnie popołudnie bardzo wyrównany mecz zakończył  się zwycięstwem Granicy 3:2 . Bramki dla biało-niebiesko-zielonych strzelili: Marcin Dwulat i dwie Tomasz Bobrowski.

Za tydzień w sobotę 27 lutego Granica rozegra ostatnie spotkanie sparingowe przed rundą wiosenną z Górowem Iławeckim.

Ogólnopolski Turniej Bokserski

Na kętrzyńskim ringu zaprezentowało swoje umiejętności bokserskie 40 zawodników w kategoriach: młodzik, kadet, junior. Łącznie odbyło się 17 walk punktowanych i kilka pokazowych.

Wprawdzie w pierwotnych planach organizatorów miał być to mecz międzypaństwowy w kategorii „kadet” pomiędzy  reprezentacjami Polski i  Estonii. Niestety, epidemia  koronowirusa zmusiła organizatorów do istotnej zmiany.

– Rzeczywiście na naszym ringu miała boksować reprezentacja Polski Kadetów ale niestety ze względu na pandemię Litwa zamknęła granice. Stąd też  Estończycy nie mogli przyjechać. W tej sytuacji musieliśmy zrobić turniej ogólnopolski –poinformował trener LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn  Emin Huseynov .

Na turniej do  Kętrzyna przyjechali bokserzy z klubów:  Fight  Klub Toruń, BKS Skorpion Szczecin,  GKD Łokietek Brześć Kujawski,  Akademia Boksu Ryszarda Gortata Jaworzno,  KB Wisła Płock,  Stal Stalowa Wola,  KS Ring Kociewie,  EFC Lidzbark Warmiński i  Garda Chojna.

LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn reprezentowali: Michał Florczyk i Kacper Rafalski (młodzicy),  Michał Michalik, Karolina Kuhn,  Nikola Rogińska, Izabela Iwaniuk, Aleks Snacki, Dominik Jędrej, Przemysław Rafalski, Igor Przybyła (kadeci), Filip Bednarczyk, Damian Szymankiewicz (juniorzy).,

Bokserzy „Niedźwiedzia” Kętrzyn, a zarazem gospodarze turnieju,  spisali się bardzo dobrze wygrywając większość pojedynków choć – jak mówi trener –  nie zabrakło błędów , nad którymi cały czas będziemy pracować.

Puchary za najładniejsze walki turnieju otrzymali Tobiasz Zarzeczny Stal Stalowa Wola trenujący w Szczecinie i Filip Bednarczyk (Niedźwiedź” Kętrzyn), a najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Dominik Jędrej (Niedźwiedź” Kętrzyn).

Piłka ręczna. Liga wojewódzka  młodzików

21 lutego (niedziela) w hali MOSiR odbył się turniej II rundy 8 kolejki Ligi Wojewódzkiej Młodzika. Na boisku rywalizowały zespoły: MKS MOSiR Kętrzyn , MDK Bartoszyce, MLKS Czarni Olecko,  UKS Jedynka Morąg.  Jak dotychczas piłkarze ręczni  MKS-u MOSiR byli poza zasięgiem rywali pokonując  25:18 najgroźniejszego rywala – zespół MDK Bartoszyce oraz 40:13 zespół   UKS Jedynka Morąg. Zadowolenia z wyników nie kryje trener kętrzyńskich piłkarzy ręcznych Cezary Tyszka.

– Cieszyć jest się z czego, a zwłaszcza ze zwycięstwa na zespołem z Bartoszyc. Został nam jeszcze jeden turniej w Olsztynie i Olecku. Wszystko wskazuje na to, że będziemy na pierwszym miejscu w lidze i będziemy grać z czwartą drużyną o mistrzostwo województwa. To stwarza nam szansę awansu z pierwszego lub drugiego miejsca do Mistrzostw Polski – podsumowuje dotychczasowe wyniki Cezary Tyszka.