Piłka ręczna. Kolejne zwycięstwa piłkarzy MKS MOSiR

1122

21 marca w hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej piłki ręcznej  w ramach Ligi Wojewódzkiej Chłopców Starszych. Zespół MKS MOSiR (dotychczasowy lider rozgrywek) ponownie pokazał, że w województwie nie ma sobie równych.

Tym razem rywalami kętrzyńskiego zespołu były drużyny zajmujące niższe pozycje w tabeli rozgrywek ligowych – UKS Mikołajki i KS Szczypiorniak Olsztyn.  Już tylko z tego powodu należało domniemywać, że żadna z drużyn nie będzie w stanie przeciwstawić się kętrzynianom.  Nie do końca to się jednak sprawdziło. Wprawdzie mecz z szczypiornistami  UKS Mikołajki był typowym meczem „do jednej bramki”, w którym kętrzynianie odnieśli zdecydowane zwycięstwo 25:1 (10:1) o tyle drugi mecz z  KS Szczypiorniak Olsztyn nie należał do najłatwiejszych.  Wynik cały czas był bliski remisu. Mimo, że kętrzynianie zakończyli pierwszą połowę 3-bramkową przewagą (7:4) to  jednak na początku drugiej olsztynianie doprowadzili do remisu 10:10. Dopiero w ostatnich minutach spotkania piłkarzom MKS-u udało się przeprowadzić kilka skutecznych akcji zakończonych celnymi strzałami i zakończyć mecz zwycięstwem. Końcowy wynik 14:10.

– Zwycięstwa są oczywiście bardzo ważne ale przyznam, że piłkarze MKS MOSiR zagrali bardzo słabo. Znam ich postawę na boisku i o ile mecz z UKS Mikołajki nie wymagał zbyt dużego  wysiłku o tyle w meczu z KS Szczypiorniak Olsztyn spodziewałem się lepszej gry . Ten mecz piłkarze MKS-u MOSiR powinni wygrać bez problemu a nie doprowadzać do tylu sytuacji stresowych. Nie mniej jednak liczy się wynik końcowy i dwa wygrane mecze. Przed nami jeszcze do rozegrania dwa mecze i prawdopodobnie 27 kwietnia finał ligi na boisku w Kętrzynie z duża szansą  na tytuł mistrzowski w województwie – ocenia występ kętrzyńskich szczypiornistów Prezes zarządu MKS MOSiR Kętrzyn Sławomir Tymoszuk .