Piłka ręczna dziewcząt. Piłkarki UKS ZRYW Kętrzyn wicemistrzyniami województwa

1192

W Bartoszycach odbyły się ostatnie mecze ligi piłki ręcznej dziewcząt rocznika 2009 i młodsze o mistrzostwo województwa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej.  Dziewczęta UKS ZRYW Kętrzyn zajęły drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrzyń.

– Szansa sięgnięcia po tytuł była na wyciągnięcie ręki, niestety przegraliśmy zdecydowanie z przygotowaniem fizycznym naszego zespołu w tej finałowej rywalizacji. Czas spędzony w domu bez możliwości treningów dał znać bardzo mocno w meczu o najwyższe trofeum z zespołem z Bartoszyc. Przegraliśmy 23:2 i jest to największa porażka zespołu w dotychczasowej karierze zawodniczej – mówi trener kętrzynianek Daniel Wróbel i wskazuje na przyczyny: –  Wcześniejsze spotkania z zespołem z Bartoszyc zakończyły się zwycięstwem kętrzynianek wynikiem 17:11 oraz remisem 14:14. Dlatego ta  porażka boli najbardziej i stawia pytania. Tylko, czy aż wicemistrzostwo województwa?! Mamy czas trudny, epidemiczny i rozumiemy rozwiązania mające na celu chronić społeczeństwo, ale ciężka praca wykonywana na treningach i dążenie zespołu do mistrzostwa niestety niweluje brak możliwości treningów i jest to trudne do zaakceptowania przez wszystkich, szczególnie przez dzieci. Jestem dumny z postawy zespołu, że mimo tych wszystkich trudności udało dziś się wygrać jedno spotkanie.

Mimo wszystko zespołowi gratulujemy postawy Fair-Play i walki do końca. Nagrody indywidualne zdobyły: Aurelia Poniatowska– najlepsza zawodniczka zespołu,  Kornelia Markowska – najlepsza bramkarka zespołu.

Skład zespołu wicemistrzowskiego: Aurelia Poniatowska, Amelia Nałysnyk, Zuzanna Wróbel, Weronika Kieszek, Joanna Jurkian, Maja Babińska, Amelka Sajkowska, Emilia Mańkowska, Izabela Paszkiewicz, Kornelia Markowska.