Zacznij biegać. „Kętrzyński Kilometr” doskonałą okazją

825

Za nami czwarta edycja Kętrzyńskiej Ligi Biegowej „Kętrzyński Kilometr”. Na starcie 19 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Bydgoskiej 20 stanęło 84 uczestników.
Po raz pierwszy na naszej imprezie udział wzięli niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, którzy od miesiąca pod okiem Miłosza Lenarta trenują bieganie oraz różne formy usprawniania. Organizatorzy mają nadzieję, że wkrótce na stadionie zagości paraolimpiada w lekkiej atletyce, dedykowana dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w naszym województwie. Tradycyjnie nasze bieganie rozpoczęliśmy od najmłodszych, którzy w zależności od wieku rywalizowali na dystansach 60 metrów, 100 metrów, 200 metrów i 500 metrów. Rywalizacja odbywała się bez pomiaru czasu. Nie wyłaniamy najszybszych. Zachęcamy do aktywności zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Pokazujemy, że każdy może biegać i wszyscy są zwycięzcami.
Każdy na mecie otrzymuje okolicznościowy medal. Po rywalizacji najmłodszych przyszedł czas na bieganie w kategorii OPEN. Tego dnia najlepiej dysponowany był Marcin Ambroziak, który osiągnął czas 2:48,03, natomiast w kategorii kobiet najszybsza była Wiktoria Dzirba, która dystans 1000 metrów pokonała w czasie 3:14,77.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Fundacja Drużyna ML serdecznie dziękują wolontariuszom i zabezpieczeniu medycznemu za pomoc w organizacji naszej imprezy. Następna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności będzie 16 września o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim w Kętrzynie.
Serdecznie zapraszamy do udziału